Gigabyte pokaże pierwszy dysk SSD z prędkością odczytu 5 GB/s

Gigabyte pokaże pierwszy dysk SSD z prędkością odczytu 5 GB/s

Gigabyte zaprezentuje dysk SSD z PCIe 4.0
Gigabyte zaprezentuje dysk SSD z PCIe 4.0
26.05.2019 11:54, aktualizacja: 26.05.2019 15:27

Gigabyte wszedł właśnie na kolejny poziom produkcji dysków SSD. W serii Aorus znajdzie się pierwszy dysk SSD z interfejsem PCIe 4.0.

Gigabyte twierdzi, że nowy dysk SSD pozwoli na odczytywanie sekwencyjne danych z prędkością nawet 5 GB/s dzięki nowemu interfejsowi. Na rynku nie ma jeszcze komputera, który wykorzysta te zawrotne prędkości. Będzie to platforma AMD z serii Ryzen 3000 z PCIe 4.0 x4.

Kontroler Gigabyte? Raczej nie

Gigabyte dopiero zaczyna karierę na rynku dysków SSD. Dotychczas produkował jedynie dyski półprzewodnikowe z kontrolerami firmy Phison. Prawdopodobnie superszybki dysk wykorzystuje kontroler PS5016-E16 tego producenta, prezentowany na początku roku na targach CES w Las Vegas. Czy tak jest rzeczywiście, dowiemy się już niebawem.

Jeśli sprawdzi się pierwszy scenariusz i dysk Gigabyte Aorus rzeczywiście działa na kontrolerze Phison PS5016-E16, znamy sporą część jego specyfikacji. Procesor ma 8 kanałów NAND i może pracować z interfejsami o prędkości do 800 MT/s.

Kontroler firmy Phison ma silnik LDPC ECC 4. generacji. Może pracować zarówno z pamięciami NAND 3D TLC, jak i 3D QLC, a do tego z bufor DDR4-1600 DRAM.

W materiałach prasowych Gigabyte podaje, że maksymalne prędkości odczytu i zapisu danych dysk będzie osiągał w niskich tempetarurach, możliwe więc, że dostanie własne chłodzenie.

Ten imponujący dysk SSD zostanie zaprezentowany na targach Computex w Tajpej. Targi zaczynają się 28 maja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)