Gigantyczna inwestycja w sieć szerokopasmową na ścianie wschodniej

Gigantyczna inwestycja w sieć szerokopasmową na ścianie wschodniej

16.11.2011 12:46, aktualizacja: 16.11.2011 14:31

Największa inwestycja teleinformatyczna w Europie finansowana ze środków Unii Europejskiej będzie realizowana na terenie 5 województw Polski Wschodniej.

Projekt Sieć Szerokopasmowej Polski Wschodniej pochłonie 1,4 mld zł, z inwestycji tej skorzystają mieszkańcy województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Oczywiście głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności sieci szerokopasmowej w tej części kraju - jak twierdzi Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Internet na tym terenie "przestanie być luksusem, a stanie się codziennością".

Projekt ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego Internetu co najmniej 90% gospodarstw domowych i 100% instytucji publicznych i przedsiębiorców, na terenie pięciu województw nim objętych. Cel ma zostać osiągnięty do końca 2013 roku.

Zainteresowanych projektem zachęcam do zapoznania się ze szczegółami przedsięwzięcia. Przy okazji zapraszamy do wywiadu wideo na temat ogólnopolskiego projektu budowy sieci światłowodowych, którego Sieć Szerokopasmowej Polski Wschodniej jest uczestnikiem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)