GitHub oficjalnie w smartfonach. Microsoft wydał aplikację na Androida i iOS-a

GitHub oficjalnie w smartfonach. Microsoft wydał aplikację na Androida i iOS‑a

/Fot. Shutterstock
/Fot. Shutterstock
Arkadiusz Stando
18.03.2020 13:40

Po 12 latach istnienia GitHub doczekał się oficjalnej aplikacji na systemy Android oraz iOS. Pierwsza wersja beta dla urządzeń marki Apple została opublikowana w grudniu 2019 roku. Właściciele smartfonów z systemem Android mogli korzystać z wersji przedpremierowej od stycznia tego roku.

GitHub oficjalnie zadebiutował na urządzeniach mobilnych. Od kilku lat mogliśmy korzystać z aplikacji OpenHub for GitHub, bardzo dobrze obsługującej serwis. Microsoft zdecydował wydać jednak dedykowaną aplikację i jest w niej kilka uproszczeń w stosunku do wersji na przeglądarki.

Jak informują twórcy, aplikacja mobilna GitHub została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik mógł w wygodny sposób korzystać ze wszystkich funkcji. Mowa tu o gestach, takich jak zakończenie określonego zadania ruchem palca czy zapisywanie powiadomień, aby zająć się nimi później. Aplikacja oferuje wszystkie funkcje dostępne w serwisie, w tym scalanie kodu czy dostęp do skrzynki pocztowej.

Aplikacja posiada także ciemny motyw interfejsu. Jeśli twój iPhone jest skonfigurowany do korzystania z tego trybu, GitHub automatycznie się dostosuje. W przypadku urządzeń z systemem Android, należy uruchomić go samodzielnie w ustawieniach aplikacji.

GitHub wymaga co najmniej iOS 12.2 albo Android 5.0

GitHub zadziała właściwie na większości smartfonów. Wersja na urządzenia z systemem Android wymaga wersji 5.0 oraz nowszych. Sprzęty marki Apple, czyli iPhone i iPad wymagają wersji iOS 12.2, aby móc zainstalować aplikację. Co ciekawe, w Sklepie Play znalezienie GitHuba jest delikatnie utrudnione. U mnie pokazuje się dopiero na 6 pozycji po wyszukaniu dokładnej nazwy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)