GitHub Sponsors – zapłać za darmowy kod, by wspomóc programistów

Strona głównaGitHub Sponsors – zapłać za darmowy kod, by wspomóc programistów
25.05.2019 14:05
GitHub Sponsors to odpowiedni Patronite'a dla programistów
GitHub Sponsors to odpowiedni Patronite'a dla programistów

Serwis GitHub jednoznacznie kojarzy się z kodem dostępnym za darmo. To świetne źródło wiedzy dla programistów w zasadzie na każdym etapie rozwoju – począwszy od studentów, na zawodowcach pracujących na niepublicznych repozytoriach skończywszy.

bECUcefF

Od niedawna GitHub może być jednak także kojarzony z zarobkiem, ponieważ został uzupełniony o GitHub Sponsors – program wsparcia dla twórców działający podobnie, jak na przykład Patreon.

GitHub – serwis znany prawdopodobnie każdemu programiście.
GitHub – serwis znany prawdopodobnie każdemu programiście.

Idea jest bardzo prosta. Jeśli któryś z udzielających się na GitHubie programistów zasługuje na pieniężne wsparcie, użytkownik może się zdecydować zostać jego patronem i regularnie przelewać mu drobne datki, zachęcając do dalszej pracy. W podobny sposób będzie można także wspierać konkretne projekty, a nie osoby.

bECUcefH

Program ma na razie charakter testowy i na początku będzie dostępny tylko dla wybranych programistów. Aby zachęcić do korzystania z tej formy wsparcia, Microsoft deklaruje między innymi brak pobierania opłat za uczestnictwo i kosztów obsługi przez pierwszy rok. W efekcie cała darowana kwota trafi bezpośrednio do programisty.

Co interesujące, GitHub pozwoli nawet na odsyłanie ze swoich projektów do innych stron służących zbieraniu podobnego wsparcia. The Verge podaje tu za przykłady serwisy Patreon oraz Open Collective, która są rozpoznawalne i już teraz służą także programistom. GitHub Sponsors ma więc przed sobą sporą drogę, by zostać równie znanym programem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECUcegD