Głębsza integracja Office 15 z Facebookiem?

Głębsza integracja Office 15 z Facebookiem?

18.03.2011 13:24, aktualizacja: 18.03.2011 14:57

Microsoft planuje wprowadzenie integracji z czatem na Facebooku w nowym wydaniu swojego pakietu biurowego. Tak wynika z oferty pracy zamieszczonej przez firmę.

Firma z Redmond pracuje nad kolejną wersją swojego pakietu biurowego. Office 15, jak dowiedział się ZDNet, będzie posiadał rozszerzoną integrację z Facebookiem — przede wszystkim chodzi o szybką wymianę wiadomości między użytkownikami. Może to być przydatne na przykład podczas pracy nad projektem. Zbliżona funkcja dostępna jest już w ramach Office Web Apps, a ostatnio rozbudowane dyskusje wprowadziła do swojego pakietu także firma Google.

Warto też wspomnieć o zrzutach ekranu Office 15 (Milestone 2), które wyciekły do Sieci w tym tygodniu. Na podstawie innych ogłoszeń o pracę można wnioskować, że Microsoft chce rozbudować współpracę z grupami, a także Outlook Web App — między innymi pod kątem tabletów i smartfonów. Możliwe też, że firma rozważa wprowadzenie interfejsu Metro znanego z Windows Phone 7 czy Zune. Ogłoszenie o pracę, w którym można przeczytać o nowościach w Office 15 zostało już usunięte ze stron Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)