Gmail będzie bardziej bezpieczny

Gmail będzie bardziej bezpieczny02.03.2010 11:04

Najprawdopodobniej w tym tygodniu Google wyda poprawki do Gmaila. Zmiany mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo poczty. Google chce zmniejszyć liczbę ataków cyberprzestępców na Gmail, a także wyeliminować strony phishingowe.

Według informacji podanych przez Google’a, zmiany w Gmailu będą dotyczyć dwóch funkcji. Pierwsza z nich to ochrona hasła użytkownika. Kiedy stracimy hasło do konta pocztowego, Gmail prześle nam nowe za pomocą SMS-a. Taka sama opcja pojawi się w przypadku próby dostępu do konta z nowego komputera. Będzie to hasło tymczasowe potrzebne do ponownego aktywowania konta pocztowego. Google przygotuje także własną wersję OAuth, otwartego protokołu, dzięki któremu można udostępniać osobom trzecim swoje kontakty, zdjęcia itp. bez podawania hasła czy loginu. Zmiana ma usprawnić eksport kontaktów i adresów e-mail. Jest skierowana przede wszystkim do deweloperów.

Poprawki, które chce wprowadzić Google, spowodowane są m.in. chińskimi atakami, które miały miejsce na początku roku. Firma chce zabezpieczyć siebie, a także użytkowników kont Gmail przed podobnymi atakami, które mogą mieć miejsce w przyszłości.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)