Gmail, Google Docs i Calendar w trybie offline latem tego roku

12.05.2011 12:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lato w tym roku zapowiada się ciekawie w Mountain View. Google zapowiedział, że jego sztandarowe aplikacje webowe nareszcie dostępne będą w trybie offline.

Wiadomość taką podał Sundar Pichai podczas zakończonej już konferencji I/O 2011 w San Francisco. Aplikacje takie jak Gmail, Google Calendar i Google Docs będą w pełni dostępne w trybie offline, co ucieszy wielu użytkowników. Dostęp do programów poza Siecią był jak dotąd największą bolączką firmy Google. Wkrótce jednak ulegnie to zmianie. Wprowadzenie trybu offline do Google Apps związane jest w dużej mierze z rychłym rozpoczęciem sprzedaży netbooków z systemem Chrome OS. Google zdaje sobie sprawę z faktu, że użytkownicy jego systemu mogą nie mieć stałego dostępu do Internetu.

Decyzja o zmianach z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom, ale zaniepokoi też głównego konkurenta twórcy Gmaila — Microsoft. Chodzi tutaj przede wszystkim o pakiet biurowy Google Docs, który powoli wyrasta na pełnoprawną alternatywę dla Office'a. Jak dotąd największą wadą dokumentów stworzonych w aplikacjach firmy Google, w porównaniu z pakietem Microsoftu, była właśnie niemożność korzystania z nich w trybie offline. Kiedy ten problem zostanie wyeliminowany, Microsoft może mieć twardy orzech do zgryzienia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)