Gmail najpopularniejszą usługą pocztową na świecie?

29.06.2012 10:50, aktual.: 29.06.2012 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google chwali się, że wreszcie wyprzedził Microsoft w wyścigu o miano utrzymującego najpopularniejszą usługę pocztową na świecie. Dotąd na prowadzeniu był Hotmail, ale Gmail oto ogłasza detronizację rywala. Obecnie z usługi korzysta miesięcznie przeszło 425 milionów aktywnych użytkowników, a z dnia na dzień liczba ta naturalnie ciągle rośnie.

Analitycy z firmy comScore podchodzą do sprawy mniej entuzjastycznie. Według ostatnich ich badań, jeszcze w maju Gmail notował średnio 289 milionów unikalnych użytkowników, podczas gdy usługa pocztowa Yahoo miała ich 298, zaś Hotmail 325 milionów. Co ciekawe, żadna z dwóch firm z czołówki „peletonu”, które ustawicznie chwalą się swoimi wynikami, nie zdradza, jak dokładnie doszły do podawanych liczb. Odsyłają po prostu do zestawień comScore, podczas gdy analitycy świadomi są niedoskonałości swoich metod — nie zbierają choćby danych odnośnie uzyskiwania dostępu do skrzynek pocztowych z telefonów komórkowych czy w kafejkach internetowych.

Nie dość jednak, że od Google też trudno wyciągnąć podobne informacje, tak jeszcze gigant nie opiera się na zestawieniach stron trzecich, lecz wyłącznie swoich wewnętrznych. Czyni to w sumie z Gmaila samozwańczego króla internetowych usług pocztowych — do czasu opublikowania nowych wyników przez bezpośrednią konkurencję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)