Gmail odtworzy wideo w mailach. Jakbyśmy nie mieli komunikatorów

Gmail odtworzy wideo w mailach. Jakbyśmy nie mieli komunikatorów

17.03.2017 13:35, aktual.: 17.03.2017 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szaleństwo Google na punkcie komunikatorów i komunikacji trwa w najlepsze. W ostatnim czasie zaprezentowano dwa nowe komunikatory, Hangouts Meet i Chat, które stanowią biznesowy odpowiednik Allo i Duo. Dziś korporacja podzieliła się nowościami w Gmailu oraz... kolejnym komunikatorem.

Zacznijmy od nowości w Gmailu. Popularna usługa pocztowa doczekała się funkcji strumieniowania plików wideo bezpośrednio w widoku maila w wersji przeglądarkowej. Nie ma już zatem konieczności każdorazowego pobierania pliku. Nowość jest niewielka, ale skłania do większej refleksji. Gdy w zeszłym roku zmarł Ray Tomlinson, twórca poczty elektronicznej, zdarzyło mi się poddać w wątpliwość, czy przeżył on swoje dzieło. Mowa oczywiście o wykorzystaniu poczty przez przeciętnego użytkownika do własnych celów.

Mamy przecież komunikatory. Mamy ich mnóstwo i mamy je na każdym urządzeniu i systemie operacyjnym. Umożliwiają one przesyłanie wideo oraz znacznie więcej, zazwyczaj są też powiązane z serwisami społecznościowymi, które same stanowią serwisy wideo. Przed rokiem jedynym wciąż aktualnym i powszechnym zastosowaniem poczty elektronicznej wydawały się rejestracje w serwisach czy na forach. Już wówczas LamConcept słusznie zwrócił uwagę, że przecież dziś logujemy się nagminnie za pomocą konta Google lub Facebooka.

Mamy przecież komunikatory, ale Google chyba nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Po wspomnianym rozdrobnieniu i systematycznym uruchamianiu nowych usług, a późniejszym ich uśmiercaniu, Google znów pokazało coś nowego. Zarządzany przez korporację inkubator startupów opublikował dziś... kolejny komunikator, niedostępny w Polsce Supersonic Fun Voice Messenger, który umożliwia jedynie wysyłanie emoji i nagrań audio, które są następnie transkrybowane. Supersonic nie umożliwia jednak... wysyłania plików wideo.

Na wideo skupia się natomiast opisywana przez nas w ostatnim czasie aplikacja Uptime, także od Area 120. Oferuje możliwość wspólnego oglądania i komentowania filmów, jednak tylko filmów z YouTube'a. Nie ma możliwości nagrania filmu i udostępnienia go znajomym do wspólnego oglądania. Mamy zatem Gmaila, który chce realizować zadania komunikatora i dwa komunikatory, które nie posiadają nowej funkcji Gmaila. Nie mamy natomiast większej nadziei na to, że Google kiedyś dojdzie ze swoim komunikatorami do ładu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)