Gmail zakazany w Iranie

Gmail zakazany w Iranie

11.02.2010 12:03, aktualizacja: 11.02.2010 19:32

Irański rząd oficjalnie zakazał swoim obywatelom korzystania z poczty Gmail należącej do firmy Google. Zamiast tego mieszkańcy tego kraju będą mogli przesiąść się na... państwowe konta e-mail - podobną do Gmaila usługę przygotowaną przez rząd.

W ten sposób irańskie władze przygotowują się do 31-lecia istnienia Islamskiej Republiki. Rząd obawia się protestów ludności związanych z obchodami. W zeszłym roku w tym samym czasie zamknięto sieć społeczną FriendFeed. Wkrótce później, podczas wyborów prezydenckich, zabroniono korzystanie z Facebooka. Prawdopodobnie w najbliższym czasie Irańczycy nie będą mogli także korzystać z Twittera, dokąd przenieśli się po zamknięciu Facebooka i FriendFeeda, aby przesyłać informacje o zbrodniczych działaniach rządu. Jak podaje CNN, irańskie władze już zapowiedziały blokadę komunikatorów tekstowych i podobnych usług w Internecie.

Celem władz jest ograniczenie wolności słowa i komunikowania się obywateli sprzeciwiających się reżymowi. Rząd boi się też, że dzięki internetowym technologiom ludzie będą przekazywać sobie informacje na temat protestów, które będą miały miejsce podczas tegorocznych obchodów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)