GOG.com pracuje nad wydaniem niemal setki gier na Linuksa

GOG.com pracuje nad wydaniem niemal setki gier na Linuksa

CC-BY-SA Felipe Micaroni Lalli
CC-BY-SA Felipe Micaroni Lalli
Karolina Kowasz
20.03.2014 12:47, aktualizacja: 20.03.2014 13:42

GOG.com nie pozostaje głuchy na sugestie swoich użytkowników, czego dowodzą ostatnie informacje. Popularny serwis z grami ogłosił, że od kilku miesięcy pracuje nad wprowadzaniem wsparcia dla Linuksa. Osoby korzystające więc z systemów z Pingwinem mogą zacierać ręce, szykuje się im fala klasycznych gier.

CC-BY-SA Felipe Micaroni Lalli
CC-BY-SA Felipe Micaroni Lalli

Póki co serwis nie jest jeszcze gotowy do uruchomienia wsparcia dla Linuksa. Zmaga się on z testami gier w rozmaitych konfiguracjach, szkoleniami oraz ogólnymi przygotowaniami do wydania jeszcze tej jesieni prawie setki gier w wersji na Pingwina. Liczba ta zawiera tytuły, które już teraz GOG.com sprzedaje w wersji linuksowej, jednakże firma chce wprowadzić także wiele klasycznych tytułów nie posiadających dotychczas takiego wydania.

Wszystko na razie jest dopiero we wczesnej fazie rozwoju, toteż serwis nie chce zdradzać, które gry dostaną swoją linuksową wersję. GOG.com przyznaje się, że sam nie wie do końca, które to tytuły będą, ma jednak nadzieję, że użytkownicy Linuksa ucieszą się, że w dłuższej perspektywie dostaną pełne wsparcie.

Chce się powiedzieć, że GOG.com zdecydował się na to rychło w czas. Nie da się ukryć, że prace nad udostępnieniem gier na Linuksa zostały wzmożone, ponieważ Valve jest już kilkanaście kroków przed swoim konkurentem - w końcu już od dawna użytkownicy Ubuntu mogą pobrać Steama. Nie wspominając już o SteamOS, systemie z jądrem Linuksa, docelowo przeznaczonym na Steam Machines, który jednak bez problemu możemy zainstalować na zwykłych PC.

Jesienią będziemy mogli się przekonać czy GOG.com uda się przekonać do siebie użytkowników Linuksa. Zapowiedziane jest wsparcie dla dystrybucji Mint i Ubuntu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)