GOG Galaxy już dla każdego, zobacz jak platforma wypada w porównianiu ze Steam

GOG Galaxy już dla każdego, zobacz jak platforma wypada w porównianiu ze Steam

GOG Galaxy już dla każdego, zobacz jak platforma wypada w porównianiu ze Steam
06.05.2015 09:30

Premiera Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu zbliża się wielkimi krokami. Ponieważ w pudełku z grą znajdziemy kod na cyfrową wersję do pobrania z serwisu GOG.com, czas był oto najwyższy, by wreszcie wpuścić szersze grono graczy na platformę GOG Galaxy. Jej klient, testowany wewnętrznie od dosyć długiego czasu, wszedł już w fazę otwartej bety, więc sprawdzić go może każdy zainteresowany. Wystarczy się zarejestrować.

Obraz

Na razie zacząć korzystać z niego mogą użytkownicy Windowsów od 7 wzwyż i Mac OS X 10.8. Edycja dla Linuksa ponoć w drodze. Wielu będzie porównywało klienta GOG Galaxy z tym od Steam i nie bez powodu. Pomysłodawcy serwisu chcieli mieć coś na wzór popularnych rozwiązań Valve, umożliwiających nie tylko łatwe zarządzanie biblioteką posiadanych gier, ale również oferujące opcje społecznościowe czy m.in. osiągnięcia. Do tego ułatwiające wspólną zabawę online. Wsłuchiwali się też w uwagi.

W rezultacie dostajemy całkiem dobrze prezentujące się oprogramowanie, spełniające swoje zadanie, chociaż jeszcze nie w pełni ukończone i funkcjonalne. Podkreśla się głównie prostotę instalacji cyfrowych gier, ich automatyczne aktualizowanie oraz bezproblemowe wykonywanie kopii zapasowych bez DRM w formie niezależnych plików instalacyjnych. W opracowaniu jest także system przywracania poprzedniej wersji produktu, jeżeli najnowsza łatka do niego więcej popsuła, niż poprawiła w grze.

Fani wyciskania z gier wszystkich soków ucieszą się z systemu osiągnięć, chociaż wciąż brakuje nakładki ekranowej wyświetlającej ważne powiadomienia w trakcie zabawy. Twórcy sporo pracy włożyli też w dopracowanie sprawnego systemu rozgrywki wieloosobowej, upewniając się, że starsze tytuły działają należycie, a w nowsze dało się będzie grać z osobami korzystającymi z platformy Steam (tzw. crossplay). Ponadto większość produktów z katalogu GOG.com oferować ma wgląd w różnorakie ciekawe statystyki (jak przynajmniej czas spędzony w grze), a niektóre też rankingi graczy.

Co jeszcze? Funkcje takie jak lista przyjaciół czy chat to sprawy oczywiste, ale na zapraszanie kogoś do własnych gier online czy dołączanie do tych już trwających jeszcze poczekamy. Twórcy chcieliby, aby klient zastąpił społeczności przeglądarkę internetową, bo jak najbardziej dostajemy tu dostęp także m.in. do forum, ale przypominają zarazem, że nie chcą walczyć z dotychczasowymi przyzwyczajeniami nabywców. GOG Galaxy to sprawa zupełnie opcjonalna i nikt nie będzie wymagał od użytkownika instalowania dodatkowego oprogramowania. Nie chce używać? Nie musi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)