Google aktualizuje Google Maps dla Androida

Google aktualizuje Google Maps dla Androida

07.07.2011 13:03

Google zaktualizował Google Maps do wersji 5.7 dla Androida. Wśród nowości pojawiła się komunikacja miejska w ramach funkcji Transit Navigation.

Transtit Navigation w wersji beta to funkcja udostępniająca nawigację krok po kroku (turn-by-turn) w największych miastach. Mogą z niej skorzystać zarówno kierowcy, piesi, a teraz również użytkownicy komunikacji miejskiej. Na razie usługa dostępna jest przede wszystkim dla mieszkańców USA, ale nie tylko. Nawigację wprowadzono także w Europie, w tym (choć w niewielkim stopniu) dla Polaków. Jak czytamy na stronach Google Maps, z funkcji skorzystamy w takich miastach jak Białystok, Olsztyn, Szczecin, Warszawa i Zielona Góra. Klip prezentujący możliwości Transtit Navigation można obejrzeć w serwisie YouTube.

Kolejne zmiany wprowadzone w Google Maps 5.7 dla Androida to między innymi zaktualizowane wskazówki podczas poruszania się po mieście, a także poprawki dotyczące podpowiedzi zapytań. Ułatwiono również korzystanie ze zdjęć w funkcji Places, pojawiła się również możliwość pobierania map i dostępu do nich w trybie offline. Aplikacja Google Maps 5.7 dostępna jest w Android Marketplace dla systemu Android w wersji minimum 2.1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)