Google Assistant na I/O: asystent trafi na iOS-a i obsłuży płatności

Google Assistant na I/O: asystent trafi na iOS-a i obsłuży płatności

Google Assistant na I/O: asystent trafi na iOS-a i obsłuży płatności
17.05.2017 19:45

Google Lens będzie także częścią Google Assistant, dzięki czemu będzie on mógł przetwarzać nie tylko język naturalny, ale także obraz z kamery czy obrazki. Największą nowością ogłoszoną w kwestii Androida jest jednak jego dostępność.

Assistant na iPhone'ach i kolejne języki

Google potwierdziło wcześniejsze plotki: Google Assistant dostępny będzie na iPhone'ach Dostępność to także nowe języki: do końca roku Assistant będzie obsługiwał między innymi język francuski, niemiecki, portugalski, koreański czy hiszpański. Nie ma oczywiście na razie mowy o obsłudze języka polskiego, jednak trzeba przyznać, że tempo prac Google robi wrażenie.

Obsługa płatności

350199988686710721

Kolejną nowość w asystencie stanowić będzie obsługa płatności, także na iPhone'ach. Dzięki dostępności usług na przykład restauracji, możliwe będzie przejrzenie oferty, wybór posiłku, zautomatyzowane wskazanie miejsca dostawy i opłacenie zamówienia za pomocą przypiętej karty. Od początku do końca za pomocą poleceń głosowych. Tożsamość użytkownika będzie weryfikowana za pomocą skanera linii papilarnych.

Co w domu?

W części poświęconej asystentowi, nie mogło także zabraknąć Google Home. Korporacja zaprezentowała możliwość obsługi połączeń głosowych za pomocą inteligentnego głośnika bez konieczności podejmowania jakiejkolwiek akcji w smartfonie. Dostępność została ograniczona do USA i Kanady.

350199988686907329

Wrażenie robi także możliwość synchronizacji ze smartfonem – wystarczy wydać polecenie, by dane zostały przesłane na urządzenie mobilne. Głośnik Home będzie mógł także strumieniować obraz na Chromecasty, co może stanowić odpowiedź na Echo Show.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)