Google Assistant na I/O: asystent trafi na iOS-a i obsłuży płatności

Strona głównaGoogle Assistant na I/O: asystent trafi na iOS-a i obsłuży płatności
17.05.2017 19:45
Google Assistant na I/O: asystent trafi na iOS-a i obsłuży płatności

Google Lens będzie także częścią Google Assistant, dzięki czemu będzie on mógł przetwarzać nie tylko język naturalny, ale także obraz z kamery czy obrazki. Największą nowością ogłoszoną w kwestii Androida jest jednak jego dostępność.

Assistant na iPhone'ach i kolejne języki

Google potwierdziło wcześniejsze plotki: Google Assistant dostępny będzie na iPhone'ach Dostępność to także nowe języki: do końca roku Assistant będzie obsługiwał między innymi język francuski, niemiecki, portugalski, koreański czy hiszpański. Nie ma oczywiście na razie mowy o obsłudze języka polskiego, jednak trzeba przyznać, że tempo prac Google robi wrażenie.

Obsługa płatności

350199988686710721

Kolejną nowość w asystencie stanowić będzie obsługa płatności, także na iPhone'ach. Dzięki dostępności usług na przykład restauracji, możliwe będzie przejrzenie oferty, wybór posiłku, zautomatyzowane wskazanie miejsca dostawy i opłacenie zamówienia za pomocą przypiętej karty. Od początku do końca za pomocą poleceń głosowych. Tożsamość użytkownika będzie weryfikowana za pomocą skanera linii papilarnych.

Co w domu?

W części poświęconej asystentowi, nie mogło także zabraknąć Google Home. Korporacja zaprezentowała możliwość obsługi połączeń głosowych za pomocą inteligentnego głośnika bez konieczności podejmowania jakiejkolwiek akcji w smartfonie. Dostępność została ograniczona do USA i Kanady.

350199988686907329

Wrażenie robi także możliwość synchronizacji ze smartfonem – wystarczy wydać polecenie, by dane zostały przesłane na urządzenie mobilne. Głośnik Home będzie mógł także strumieniować obraz na Chromecasty, co może stanowić odpowiedź na Echo Show.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)