Google AutoDraw: rysuj idealne kształty - nawet jeśli nie umiesz

Google AutoDraw: rysuj idealne kształty - nawet jeśli nie umiesz

Google AutoDraw
Google AutoDraw
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Karolina Kowasz
03.02.2022 14:52, aktualizacja: 04.02.2022 14:59

Chociaż projekt Google AutoDraw ma już kilka lat, niewiele osób pamięta o jego istnieniu. Biorąc pod uwagę, że z jego pomocą możemy w łatwy sposób zamienić dowolne bazgroły na ciekawe rysunki, może to być przydatne narzędzie.

Google AutoDraw jest kolejnym, po grze QuickDraw, projektem wykorzystującym sztuczną inteligencję do rozpoznawania kształtów narysowanych przez użytkownika. W tamtym przypadku, sztuczna inteligencja uczyła się z każdego rysunku i w ten sposób zwiększała swoją zdolność do poprawnego odgadywania w przyszłości.

Od bazgrołów do idealnych rysunków

W Google AutoDraw użytkownik rysuje odręczne, bez sugestii. Podobnie jak w przypadku każdej innej podstawowej aplikacji do rysowania, może on zmieniać rozmiar obiektów, poprawiać kolory, a po stworzeniu oczekiwanego kształtu - również dodawać tekst. W ten sposób narzędzie może być całkiem ciekawą rozrywką, chociażby dla dzieci, które chciałyby samodzielnie przygotować plakat czy zaproszenie.

Po narysowaniu danego kształtu, użytkownik wybiera docelowy rysunek, z listy sugerowanych mu obrazków. Sztuczna inteligencja zgaduje w czasie rzeczywistym - po dodaniu nawet najmniejszego elementu, zestaw proponowanych kształtów docelowych może zmienić się całkowicie. Co więcej, po zakończeniu jednego rysunku, nie musimy zaczynać nowego projektu - możemy zacząć rysować kolejną rzecz, a sztuczna inteligencja zacznie zgadywać na nowo.

Udostępnianie obrazków

Skończone dzieło możemy zapisać na swoim komputerze albo udostępnić za pomocą Twittera lub wygenerowanego linka. Jeżeli zdecydujemy się na pobranie obrazka, automatycznie zostanie on zapisany w formacie png.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)