Google będzie handlował energią

19.02.2010 17:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański sąd wydał pozwolenie firmie Google na kupno i sprzedaż energii. Zdaniem giganta z Mountain View chodzi wyłącznie o handel energią z odnawialnych źródeł.

Zgodnie z prawem Google może wejść na rynek energii w Stanach Zjednoczonych. Federalna Komisja Regulacji Energii (FERC) zaakceptowała właśnie wniosek prawników firmy, który został złożony w grudniu zeszłego roku. Oficjalnym powodem, dla którego Google poprosił o takie prawo jest chęć lepszego zarządzania kosztami energii, która wykorzystywana jest przez giganta internetowego. Co więcej, twórca największej wyszukiwarki w Internecie chce, aby jego ośrodki były zasilane odnawialnymi źródłami energii, które nie emitują dużych ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Chcemy kupować energię najwyższej jakości z odnawialnych źródeł - powiedziała przedstawicielka firmy, Niki Fenwick.

Czy Google chce zarabiać na handlu energią? Nie mamy jeszcze konkretnych planów - powiedziała Fenwick. Dodała także, że takie zezwolenie jest potrzebne firmie w razie potrzeby. Jeśli wierzyć wcześniejszym wypowiedziom, Google ma pomysł na całkowite uniezależnienie się od szkodliwych środowisku źródeł energii. W 2008 r. Eric Schmidt, szef firmy, przedstawił plan, według którego całe Stany Zjednoczony mogłyby uzyskiwać energię z odnawialnych źródeł. Firma pracuje też nad wieloma projektami związanymi m.in. z kolektorami słonecznymi.

Google, jak dotąd, nie skomentował orzeczenia sądowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)