Google będzie konkurować z Amazon S3?

Google będzie konkurować z Amazon S3?

19.05.2010 12:40

Dzisiaj rozpoczyna się konferencja dla deweloperów organizowana przez firmę Google. Możliwe, że podczas I/O zaprezentowana zostanie nowa usługa umożliwiająca przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej.

Amazon S3 (Amazon Simple Storage Service) to usługa pozwalająca na składowanie dużej ilości danych w wirtualnych serwerach firmy Amazon. Jest ona popularna przede wszystkim ze względu na niskie opłaty pobierane przez właściciela. Za zapełnienie 1GB użytkownik płaci 15 centów miesięcznie (dochodzą do tego jednak inne opłaty). Jak donosi serwis TechCrunch, Google również planuje uruchomienie podobnej usługi. Miałaby się ona nazywać Google Storage for Developers (GS). Co więcej, usługa będzie umożliwiała łatwą migrację z S3 - miałoby to przyciągnąć większą liczbę klientów. GS będzie można obsługiwać za pomocą konta pocztowego Google. Usługa będzie skierowana przede wszystkim do deweloperów, a także osób przechowujących w Sieci duże ilości danych.

Podczas konferencji I/O w San Francisco odbędzie się w sumie 80 spotkań poświęconych takim tematom jak przeglądarka Chrome, oprogramowanie Android, otwarte technologie webowe czy interfejsy programowania Google. Spotkania można oglądać za pośrednictwem serwisu YouTube.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)