Google będzie sprzedawać aplikacje online?

02.02.2010 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najwyraźniej Google nie ma zamiaru poprzestać na skopiowaniu App Store. Wprawdzie Android Market, e-sklep z programami dla smartphone’ów, nie radzi sobie najlepiej, ale firma już planuje rozwój usługi. Niedługo na rynku ma pojawić się nowy sklep z aplikacjami.

Według dziennika The Wall Street Journal, Google przygotowuje sklep online, w którym programy dla użytkowników Google Apps będą sprzedawać zewnętrzni deweloperzy. Internauci będą mogli kupować rozszerzenia dla takich programów, jak Gmail, Picasa, Google Sketch czy Google Docs. Zdaniem niepotwierdzonych wiadomości, taki sklep mógłby ruszyć już w marcu tego roku.

Rzecz jasna, za udostępnianie programów w swoim e-sklepie Google będzie pobierał opłaty. Podobno z każdego sprzedanego produktu do kieszeni giganta trafi 30% ceny. Reszta natomiast przeznaczona byłaby dla dewelopera. Taki sam podział cen istnieje już w App Store, sklepie z aplikacjami dla iPhone’ów i iPodów touch.

Google już udostępnił zbliżone rozwiązanie - to Google Solutions Marketplace. Nie jest to jednak prawdziwy e-sklep, a jedynie miejsce gdzie internauci mogą znaleźć linki do programów i rozszerzeń związanych z produktami Google’a. Aby pobrać aplikację, trzeba więc wpierw odwiedzić stronę dewelopera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)