Google, Bing, Ask... albo po prostu Qrobe

01.02.2010 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak pogodzić ogień z wodą? Okazuje się, że konkurencyjne wyszukiwarki internetowe - Google i Bing - mogą być używane jednocześnie. Właśnie pojawiła się interesująca strona, która pozwala na równoczesne korzystanie z produktów Microsoftu i Google’a.

Qrobe.it to inicjatywa mało znanej firmy z Minnesoty - Striquent. Strona łączy wyszukiwania różnych silników, aby udostępnić użytkownikom dokładniejsze wyniki. Idea qrobe.it zrodziła się poza dyskusją, która wyszukiwarka powinna być ulepszona albo że nie da się poprawić czegoś, co już jest doskonałe - powiedział Nisha Boban ze Striquent. Programiści postarali się dowieść, że zamiast dopracowywać produkt, można połączyć ze sobą - wydawałoby się - przeciwstawne idee.

Wyszukiwarka Qrobe wyświetla jednocześnie wyniki z Google’a i Binga, a na życzenie użytkownika także z Ask.com. Początkowo Striquent chciał, aby użytkownik mógł również korzystać z silnika Yahoo!, jednak okazało się to zupełnie zbyteczne. Yahoo! nie posiada żadnych funkcji, które odróżniałyby go od produktów Google’a czy Microsoftu. Ostatecznie więc w Qrobe dostępne są trzy wyszukiwarki. Qrobe wyświetla zarówno strony jak i grafiki. Użytkownik może wybrać, czy chce korzystać ze wszystkich wyszukiwarek naraz, czy też tylko z jednej lub dwóch.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)