Google blisko porozumienia z Departamentem Sprawiedliwości

Google blisko porozumienia z Departamentem Sprawiedliwości

08.04.2011 13:07

Możliwe, że nie będzie śledztwa w sprawie przejęcia firmy ITA przez Google’a. Amerykański Departament Sprawiedliwości jest coraz bliżej zakończenia sprawy.

Kupnem ITA, lidera w oprogramowaniu dla branży turystycznej, od lipca ubiegłego roku interesuje się Departament Sprawiedliwości. Jak informowaliśmy na początku tego tygodnia, od jego decyzji będzie zależało, czy śledztwo w tej sprawie rozpocznie Federalna Komisja Handlu (FTC). Przeciwko kupnu ITA protestowały liczne firmy i organizacje, w tym na przykład Microsoft. Zdaniem gazety Wall Street Journal, Departament Sprawiedliwości najprawdopodobniej zezwoli na zakończenie firmy przez Google’a. W zamian za to gigant z Mountain View miałby zgodzić się na monitorowanie części swoich operacji przez amerykańskie władze.

Decyzja powinna zapaść w ciągu najbliższych dni, o czym informuje również niezależnie Reuters. Będzie miała duże znaczenie dla firmy Google, która dzięki przejęciu ITA może wkrótce stać się dominantem na rynku branży turystycznej w Sieci. Niezależnie zakupowi, jak działalności spółki przyglądają się także europejski wymiar sprawiedliwości. Tydzień temu Microsoft oskarżył przed Komisją Europejską firmę Google o praktyki monopolistyczne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)