Google chce być jak Wielki Brat?

Google chce być jak Wielki Brat?

05.02.2010 10:48

Nowojorskie gazety donoszą, że pracownicy Google’a od niedawna robią zdjęcia w sklepach na Manhattanie. Według niepotwierdzonych plotek, wkrótce w Internecie ma pojawić się kolejna usługa związana z Street View. Do map dodawane będą zdjęcia wnętrz budynków.

George Orwell to przewidział. W swojej książce „Rok 1984” opisał Wielkiego Brata, który za pomocą ukrytych kamer i szpiegów śledzi każdy krok obywatela. Trudno nie skojarzyć sobie powieści brytyjskiego autora z najnowszymi działaniami Google’a. Jeśli wierzyć gazetom, w Nowym Jorku pojawili się przedstawiciele firmy, którzy fotografują wnętrza sklepów i niektórych budynków. Podobno wkrótce mają one zostać dodane do usługi Street View umożliwiającej użytkownikom Google Maps oglądanie wybranych ulic z punktu widzenia zwykłego przechodnia.

Nowa usługa miałaby pozwolić internautom na wirtualną wizytę w sklepie. Wystarczyłoby uruchomić przeglądarkę internetową i skorzystać z Google Maps. Nie wiadomo jeszcze jak Google ma zamiar rozwiązać kwestię osób, które będą uchwycone na fotografiach. W usłudze Street View twarze przechodniów są częściowo zamazywane. Nie uchroniło to jednak giganta z Mountain View przed oskarżeniami o naruszanie dóbr prywatnych.

Według oficjalnego stanowiska Google’a, firma nie prowadzi żadnych działań mających na celu udostępnienia w Internecie zdjęć z wnętrz budynków. Nie oznacza to jednak - jak twierdzi - że nie może prowadzić eksperymentów z nowymi usługami. Być może jednym z takich eksperymentów są zdjęcia robione w sklepach Nowego Jorku. Pytanie brzmi, czy Google będzie potrafił poprzestać na samych tylko eksperymentach?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)