Google chce mieć większy wpływ na Androida

Google chce mieć większy wpływ na Androida

16.06.2010 12:55, aktualizacja: 16.06.2010 14:43

Firma Google podczas kolejnych wydań Androida chce mieć większą kontrolę nad swoim systemem. Obecnie jego zdaniem zbyt duży wpływ mają nań producenci smartfonów.

Do takich wiadomości udało się dotrzeć serwisowi TechCrunch. Dotychczas Google pozwalał producentom smartfonów i dostawcom na znaczne ingerencje w system Adnoid. Ma się to zmienić w najbliższym czasie. Google chce częściowo zrezygnować z opinii producentów i dostawców, a postawić przede wszystkim na własne rozwiązania. Chodzi tutaj głównie o dodawanie przez nich własnych modyfikacji interfejsu Androida z takimi narzędziami jak na przykład Motoblur (synchronizacja kontaktów, poczty, zdjęć). Zdaniem firmy Google takie rozwiązania nie przynoszą oczekiwanych efektów, a tylko spowalniają działanie telefonu.

Zmiany miałyby dotyczyć już kolejnego wydania Androida. Google chce w ten sposób bardziej efektywnie konkurować z systemem iOS rozwijanym przez firmę Apple. Modyfikacje Androida sprawiają, że system traci na wyrazistości. Firma chce również konkurować z telefonem iPhone 4, który wkrótce będzie wprowadzony do sprzedaży w USA. Dzień wcześniej Google, Motorola, Verizon i Adobe w Nowym Jorku zaprezentują własne smartfony.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)