Google chce mieć własnego Facebooka?

Google chce mieć własnego Facebooka?

28.06.2010 12:41

Najpierw była walka z Twitterem (Google Buzz), teraz będzie z Facebookiem (Google Me)? Według niepotwierdzonych informacji firma z Mountain View przygotowuje własną wersję popularnego serwisu społecznościowego.

Już niedługo uruchomiony zostanie serwis Google Me - donosi Gizmodo. Google chce zmierzyć się z Facebookiem, dlatego też uruchamia własny serwis społecznościowy. Wiadomość opiera się na dość wątłych źródłach - podana została przez Kevina Rose’a, założyciela serwisu Digg. Można przypuszczać, że nowa usługa będzie zintegrowana z innymi narzędziami udostępnianymi przez firmę Google, jak Gmail, YouTube czy iGoogle. Powodem wprowadzenia konkurencji dla Facebooka miałaby być rosnąca popularność serwisu społecznościowego. Jest on obecnie największym konkurentem dla stron Google. Jeśli nadal będzie się tak szybko rozwijać, może stać się najpopularniejszym serwisem w Internecie.

Google wcześniej próbował walczyć z inną usługą - Twitterem. Uruchomiony w lutym tego roku Google Buzz miał przyciągnąć przede wszystkim użytkowników poczty Gmail. Zdaniem niektórych specjalistów, Buzz mógł pokonać Twittera, jednak Google popełnił szereg błędów podczas jego wprowadzania. W efekcie usługa jest dzisiaj mało popularna wśród internautów - nawet tych, którzy korzystają z Gmaila. Czy w przypadku Google Me będzie inaczej? Być może przekonamy się już niedługo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)