Google chce zamknąć Trackhuba

Google chce zamknąć Trackhuba

07.06.2010 14:18

Firma Google zagroziła właścicielom Trackhuba, że zablokuje usługę. Jej zdaniem aplikacja do obsługi trackera w sieci BitTorrent służy do rozpowszechniania pirackich materiałów.

Trackhub to darmowe narzędzie dostępne w Internecie, którego zadaniem jest pomoc w obsłudze sieci BitTorrent. Aplikacja przekierowywuje użytkownika do aktywnego trackera, co przydaje się zwłasza wtedy, gdy główny tracker pliku torrent nie działa. Narzędzie wykorzystuje Google App Engine należący do firmy Google. Zainteresowanie Trackhubem jest tak duże, że - jak informuje serwis Torrentfreak - przez większość dnia aplikacja po prostu nie działa. W tej sytuacji żądania firmy Google mogą wydawać się ironiczne. Mimo tego domaga się ona zamknięcia aplikacji ze względu na liczne skargi, które wpłynęły od osób trzecich.

Google dał 48 godzin właścicielowi na usunięcie aplikacji z Internetu. W przeciwnym razie sam zablokuje Trackhuba. Zdaniem firmy, aplikacja służy do rozpowszechniania materiałów chronionych prawem autorskim. Nie jest to do końca prawdą, bo Trackhub działa na zasadzie huba i nie bierze czynnego udziału w pobieraniu plików z sieci BitTorrent. Dlatego też właściciel aplikacji zdecydował, że nie ugnie się pod naciskiem Google - będzie czekał na następny ruch przedstawicieli firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)