Google Chrome: jak wyłączyć powiadomienia?

Google Chrome: jak wyłączyć powiadomienia?

Google Chrome: jak wyłączyć powiadomienia?
Google Chrome: jak wyłączyć powiadomienia?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
16.05.2022 09:02, aktualizacja: 16.05.2022 11:07

Wyłączenie powiadomień w przeglądarce Google Chrome to jedno z pierwszych działań, które przeprowadzamy po instalacji przeglądarki. W przypadku Chrome, możemy wyłączyć powiadomienia globalnie jak i dla poszczególnych witryn. Oto jak to zrobić w kilku krokach.

Google Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek na świecie. Użytkownicy docenili minimalistyczny interfejs, dużą szybkość działania i możliwość podniesienia funkcjonalności poprzez instalację dodatków. Nowi użytkownicy przeglądarki w pierwszej kolejności powinni wyłączyć powiadomienia, które w większości są uciążliwe i przeszkadzają w codziennym użytkowaniu Chrome. Oto jak to zrobić w przeglądarce w wersji dla komputerów.

Google Chrome: jak wyłączyć powiadomienia?

Po uruchomieniu przeglądarki kierujemy się w prawy, górny róg ekranu, gdzie odnajdujemy ikonę z trzema kropkami. Po kliknięciu lewym klawiszem myszki, z listy wybieramy USTAWIENIA i potwierdzamy kliknięciem myszki.

Google Chrome: menu Ustawienia
Google Chrome: menu Prywatność i bezpieczeństwo

W nowym oknie, z listy po lewej stronie wybieramy PRYWATNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO. W kolejnym kroku wybieramy opcję USTAWIENIA WITRYN. W kolejnym oknie, odnajdujemy sekcję UPRAWNIENIA i tam wybieramy POWIADOMIENIA.

Google Chrome: menu Powiadomienia
Google Chrome: menu Powiadomienia© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

To tu będziemy mogli wyłączyć powiadomienia. Aby wyłączyć powiadomienia globalnie dla wszystkich, odwiedzanych witryn zmieniamy działanie domyślne na Nie zezwalaj witrynom na wysyłanie powiadomień.

Google Chrome: globalne ustawienia powiadomień
Google Chrome: globalne ustawienia powiadomień© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Jeśli jednak chcemy wyłączyć powiadomienia dla wybranych stron, przewijamy listę ustawień do sekcji ZEZWOLONO NA WYSYŁANIE POWIADOMIEŃ. Tam odnajdujemy interesującą nas witrynę, klikamy w ikonę trzech kropek po prawej i z menu wybieramy BLOKUJ.

Google Chrome: blokowanie powiadomień dla pojedynczej witryny
Google Chrome: blokowanie powiadomień dla pojedynczej witryny© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Od tego momentu, podczas odwiedzin danej witryn, nie zobaczymy wyskakujących powiadomień.

Szybszym sposobem na dostanie się do ustawień uprawnień witryn jest wpisanie w przeglądarce, w oknie adresu chrome://settings/content/notifications. Po zatwierdzeniu klawiszem Enter zostaniemy przeniesieni do okna widocznego na zrzucie ekranu powyżej.

Jak widać, wyłączenie powiadomień w przeglądarce Google Chrome jest wyjątkowo łatwe. Jeśli nie chcesz, aby w trakcie przeglądania stron internetowych pojawiały się irytujące pop-upy, wystarczy trzymać się naszych wytycznych. Kilka kliknięć myszką i drażliwy problem zniknie.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)