Google Chrome na Androida z jedną z najlepszych funkcji Safari. Pojawią się wygodne gesty

Google Chrome na Androida z jedną z najlepszych funkcji Safari. Pojawią się wygodne gesty

Google Chrome na Androida z jedną z najlepszych funkcji Safari. Pojawią się wygodne gesty
26.11.2018 18:54, aktualizacja: 26.11.2018 19:22

Jedną z lepszych funkcji w przeglądarce Safari na iOS-a są gesty, który pozwalają szybko poruszać się po historii otwartych stron. Niebawem podobne rozwiązanie powinno trafić także do Google Chrome na Androida.

Użytkownicy iPhone’ów mogą jednym gestem cofnąć się do wcześniej otwartej strony. Wystarczy, że przesuną palcem od lewej krawędzi do środka ekranu. Natomiast gest przesunięcia od prawej krawędzi do środka wykona akcję przeciwną – przejście dalej, czyli do strony, z której przed chwilą się cofnęli.

Jak informuje serwis 9to5Google, nowe zatwierdzenia kodu w Chromium Gerrit, wskazują wprowadzenie nawigacji gestami w przeglądarce Chrome na Androida. Pojawić mają się gesty wykonywane horyzontalnie, które będą odpowiadać za cofnięcie się do poprzedniej strony lub przejście dalej. Podobnie jak w przypadku gestów w Safari, mają być wykonywane od krawędzi ekranu do jego środka.

W związku z tym, że poprawna implementacja gestów może wymagać sporo pracy, to pierwsze testowe wersje mogą pojawić się dopiero za kilka tygodni. Programiści muszą dostosować obsługę do różnych scenariuszy – wybrane strony internetowe posiadają interaktywne elementy, które przesuwane są za pomocą poziomych gestów. W takich sytuacjach, nawigacja w Chrome nie może kolidować z poruszaniem się po stronie internetowej.

Gesty okazują się wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza na smartfonach z dużymi wyświetlaczami. Nie trzeba bowiem sięgać palcem do strzałki wstecz. Umożliwia to proste nawigowanie po stronach, bez konieczności używania obu dłoni. Niestety, jak już wspomnieliśmy, na pojawienie się gestów w Chrome najpewniej trzeba będzie trochę poczekać. Zwłaszcza jeśli mówimy o stabilnym wydaniu przeglądarki.

Najnowszą wersję Google Chrome znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Mobilna przeglądarka dostępna jest na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)