Google coraz bliżej wprowadzenia profili w Chrome

Google coraz bliżej wprowadzenia profili w Chrome

14.07.2011 13:51

Google pracuje nad możliwością korzystania z wielu profili w Chrome. Funkcja ta pojawiła się już w testowych wydaniach przeglądarki.

Funkcja umożliwiająca zarządzanie profilami pojawiła się w Chrome 14 w kanale Canary. Dostępna jest z poziomu ikony odpowiedzialnej za testowe funkcje w przeglądarce. Za jej pomocą możemy chociażby dostosować profil do własnych preferencji (synchronizacja i tworzenie nowych kont), zmienić, a także wykasować profil. Wcześniej funkcja ta dostępna była w przeglądarce testowo, ale dopiero po uprzednim uruchomieniu za pomocą komendy w about:flags. Możemy spodziewać się, że niebawem funkcja trafi do stabilnego wydania Chrome.

Pojawiają się również pytania, czy Google połączy swoją najnowszą usługę społecznościową Google+ z przeglądarką? Wprowadzenie możliwości zarządzania profilami być może jest pierwszym krokiem w tę stronę. Integrując Google+ z Chrome, firma z Mountain View zyskałaby sporą przewagę nad swoim największym konkurentem, Facebookiem. Użytkownik miałby bowiem wówczas bezpośredni dostęp do usług społecznościowych z poziomu przeglądarki, a nie dopiero uruchamiając odpowiednią stronę czy aplikację webową. Ponadto firmie udałoby się znacznie zwiększyć liczbę użytkowników usługi, z której już teraz korzysta około 10 mln internautów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)