Google, daj już spokój – kolejny serwis społecznościowy?

Google, daj już spokój – kolejny serwis społecznościowy?
02.08.2016 17:16
Google, daj już spokój – kolejny serwis społecznościowy?

Google chce łączyć ludzi, nie bacząc na to, że po prostu nie potrafi tego robić. Choć dla niektórych może się to już wydawać śmieszne, korporacja nie poddaje się, jeśli chodzi o tworzenie serwisów społecznościowych. Mimo że porażek na tym polu nie brakuje. Tym razem przygotowano serwis powiązany z Mapami Google.

Pod koniec zeszłego roku wystartował program Local Guides, czyli Lokalni Przewodnicy. Jest to w dużej mierze program motywacyjny, dzięki któremu uczestnicy, w zamian za określone benefity, będą wzbogacać informacje dostępne w Mapach Google. Chodzi między innymi o dodawanie nowych miejsc, zdjęć i recenzji. W zamian za tę działalność, można otrzymać na przykład bezpłatnie terabajt na Dysku Google, bądź dostęp do wczesnych testów beta aplikacji i usług Google.

Właśnie ogłoszono, że program motywacyjny ewoluował do całego serwisu społecznościowego, Local Guides Connect. Aktualnie korzysta z niego nieco ponad 20 tys. uczestników Local Guides, którzy publikują tam artykuły, dyskutują na temat programu, planują spotkania, a także udzielają informacji zwrotnej na temat funkcjonowania programu poszerzania informacji dostępnych w Mapach. Działa tam już nawet forum przeznaczone dla Lokalnych Przewodników z Polski.

350186945089202113

Przy tej okazji warto przypomnieć, bo rzeczywiście nietrudno było przeoczyć ten fakt, że minęły już ponad 2 miesiące od premiery Google Spaces, ostatniej dotąd próby Google na polu social media. Z pewnością znajdzie się kilku użytkowników tego serwisu, który umożliwia dyskusje na z góry ustalony temat, co nie zmienia faktu, że raptem kilka tygodni po premierze Spaces medialnie są martwe. Google uruchamia jednak kolejne przedsięwzięcie, które może jednak – w związku z ograniczoną grupą docelową – pożyć nieco dłużej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)