Google, daj już spokój – kolejny serwis społecznościowy?

Google, daj już spokój – kolejny serwis społecznościowy?

Google, daj już spokój – kolejny serwis społecznościowy?
02.08.2016 17:16, aktualizacja: 02.08.2016 20:52

Google chce łączyć ludzi, nie bacząc na to, że po prostu nie potrafi tego robić. Choć dla niektórych może się to już wydawać śmieszne, korporacja nie poddaje się, jeśli chodzi o tworzenie serwisów społecznościowych. Mimo że porażek na tym polu nie brakuje. Tym razem przygotowano serwis powiązany z Mapami Google.

Pod koniec zeszłego roku wystartował program Local Guides, czyli Lokalni Przewodnicy. Jest to w dużej mierze program motywacyjny, dzięki któremu uczestnicy, w zamian za określone benefity, będą wzbogacać informacje dostępne w Mapach Google. Chodzi między innymi o dodawanie nowych miejsc, zdjęć i recenzji. W zamian za tę działalność, można otrzymać na przykład bezpłatnie terabajt na Dysku Google, bądź dostęp do wczesnych testów beta aplikacji i usług Google.

Właśnie ogłoszono, że program motywacyjny ewoluował do całego serwisu społecznościowego, Local Guides Connect. Aktualnie korzysta z niego nieco ponad 20 tys. uczestników Local Guides, którzy publikują tam artykuły, dyskutują na temat programu, planują spotkania, a także udzielają informacji zwrotnej na temat funkcjonowania programu poszerzania informacji dostępnych w Mapach. Działa tam już nawet forum przeznaczone dla Lokalnych Przewodników z Polski.

Obraz

Przy tej okazji warto przypomnieć, bo rzeczywiście nietrudno było przeoczyć ten fakt, że minęły już ponad 2 miesiące od premiery Google Spaces, ostatniej dotąd próby Google na polu social media. Z pewnością znajdzie się kilku użytkowników tego serwisu, który umożliwia dyskusje na z góry ustalony temat, co nie zmienia faktu, że raptem kilka tygodni po premierze Spaces medialnie są martwe. Google uruchamia jednak kolejne przedsięwzięcie, które może jednak – w związku z ograniczoną grupą docelową – pożyć nieco dłużej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)