Google dba o cyfrową równowagę. Poznaj 6 aplikacji, dzięki którym się odłączysz

Google dba o cyfrową równowagę. Poznaj 6 aplikacji, dzięki którym się odłączysz

Google dba o cyfrową równowagę. Poznaj 6 aplikacji, dzięki którym się odłączysz
Google dba o cyfrową równowagę. Poznaj 6 aplikacji, dzięki którym się odłączysz
24.10.2019 20:00

Google pracuje nad tym, by nasze cyfrowe życie było lepsze, ale nie zapomina o zachowaniu równowagi. Zespół tworzący eksperymentalne aplikacje Google Creative Labs udostępnił właśnie 6 nowych narzędzi, które pomogą nam odkleić się od ekranów. W ekstremalnym wydaniu możesz wydrukować najważniejsze informacje ze smartfonu i w ogóle go ze sobą nie brać.

We Flip

We Flip to nie tyle eksperymentalna aplikacja, ile eksperyment społeczny. We Flip pozwala wyciszyć smartfony na czas spotkania. Poczekaj, aż wszyscy zaproszeni znajdą się w tym samym miejscu i razem uruchomcie sesję We Flip. Uczestnicy imprezy są znajdowani przez funkcję W pobliżu, wykorzystującą Bluetooth.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Gdy ktoś odblokuje smartfon, sesja zostanie zakończona i będziecie mogli zobaczyć jak, wam poszło. Dla każdego zostaną zebrane też statystyki – jak długo wytrzymał bez smartfonu i jak często na niego spoglądał bez odblokowania. Ta aplikacja na pewno zostanie u mnie na dłużej i będę ją proponować znajomym.

Pobierz: We Flip

Google Paper Phone

Google Paper Phone prezentuje ekstremalne podejście do nieużywania smartfonu. Aplikacja łączy się z kontem Google i pozwala pobrać z niego najważniejsze informacje – może to być kalendarz, mapa dojazdu z punktu A do punktu B, lista zadań do zrobienia, maksymalnie 7 numerów telefonu, fragment kalendarza albo plansza sudoku do rozwiązania w wolnej chwili.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dokument wygenerowany przez Paper Phone możesz zapisać jako PDF lub wydrukować od razu ze smarfonu, poskładać według instrukcji i sięgać po niego, zamiast po urządzenie elektroniczne. Moim zdaniem to bardzo pomysłowe.

Obraz

Pobierz: Paper Phone

Postbox

Ta aplikacja mogłaby zostać ze mną na dłużej, gdyby miała nieco więcej opcji konfiguracji. Postbox zbiera i przetrzymuje wszystkie powiadomienia, by dostarczyć je o wyznaczonej godzinie. Paczkę powiadomień możesz otrzymywać maksymalnie 4 razy dziennie, godziny wybierasz sam. Koniec z odrywaniem się od pracy, nerwowym zerkaniem na telefon przy obiedzie i innymi niezdrowymi nawykami. Powiadomienia naprawdę mogą poczekać.

Obraz

Pobierz: Postbox

Unlock Clock

Ile razy odblokowałeś dziś smartfon? Powie ci to Unlock Clock – to prosta tapeta dla ekranu blokowania z licznikiem. Po wybudzeniu smartfonu pokaże ci, ile razu już odblokowałeś smartfon tego dnia. To rozwiązanie jest genialne w swojej prostocie.

Obraz

Pobierz: Unlock Clock

Desert Island i Morph – alternatywne launchery

Desert Island to ciekawy projekt, ale nie na każdym smartfonie będzie miał sens, gdyż trzeba tę aplikację ustawić jako domyślny launcher. Desert Island bazuje na prostej zabawie – co zabierzesz na bezludną wyspę? Masz do wyboru tylko 7 aplikacji i musisz przetrwać z nimi 24 godziny.

Obraz

Morph jest bardziej elastyczny. To interesujący launcher, w którym możesz wybrać „sceny” do używania swojego smartfonu, a do scen dodawać potrzebne aplikacje. Następnie możesz ustalić, kiedy aktywna będzie która scena. Możesz skorzystać z wybierania godzin lub wskazać miejsce, gdzie scena ma się włączyć – ulubioną restaurację, siłownię i tym podobne.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pobierz: Morph lub Desert Island

Sprawdziłam każdy z tych eksperymentów i każdy z nich uważam za interesujący, choć nie wszystkie są praktyczne w mojej pracy. Jedno jest pewne – skłaniają do pochylenia się nad tym, ile czasu spędzamy, korzystając ze smartfonów i w jakich okolicznościach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)