Google Docs i Office Web Apps zaktualizowane

Google Docs i Office Web Apps zaktualizowane

08.07.2011 14:03

Firmy Google i Microsoft zaktualizowały swoje pakiety biurowe online - Google Docs dla urządzeń mobilnych i Office Web Apps.

Walka o klientów pakietów biurowych trwa w najlepsze, czego dobrym dowodem są ostatnie aktualizacje. Zarówno Google jak i Microsoft zabiegają, aby przyciągnąć do swoich produktów jak największą rzeszę internautów. Google wprowadził właśnie do swojego pakietu w wersji mobilnej ułatwienia dotyczące dzielenia się dokumentami. Pliki można teraz przesyłać e-mailem bezpośrednio z poziomu listy - podobnie jak w desktopowej wersji programu. Odświeżono również w niewielkim stopniu wygląd Google Docs dla urządzeń mobilnych. Nowe funkcje dostępne są dla Androida od wersji 2.2 i iOS 3.0.

Microsoft z kolei dodał ważną funkcję, a mianowicie współtworzenie dokumentów przez kilkoro autorów. Wcześniej możliwość ta dostępna była dla użytkowników programów Word 2010 i Word for Mac 2011, teraz zaś mogą skorzystać z niej wszyscy internauci zalogowani na kontach Office Web Apps. Podczas pracy będziemy informowani o osobach biorących udział w projekcie, a także o wprowadzanych zmianach czy zakończeniu współpracy przez jednego z użytkowników. Klip wideo prezentujący możliwości nowej funkcji można obejrzeć na stronach serwisu YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)