Google Docs teraz z wyższym limitem rozmiaru pliku

22.07.2011 15:05, aktual.: 22.07.2011 16:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak poinformował Scott Johnston, menadżer produktu w Google, maksymalna wielkość plików, jaką możemy teraz dodać to 10 GB.

Dzięki wprowadzonym zmianom, użytkownicy pakietu online firmy Google mogą teraz przechowywać nawet bardzo duże załączniki. Problem w tym, że w podstawowej wersji, pakiet online firmy Google oferuje zaledwie 1 GB darmowej przestrzeni. Aby wykorzystać możliwość dodawania 10 GB załączników, należałoby więc najpierw zwiększyć pojemność konta do co najmniej 20 GB (5 dolarów za roczną subskrypcję). Zwiększenie limitu plików w Google Docs związane jest zapewne z premierą netbooków z systemem Chrome OS. Google chce, aby ich użytkownicy mieli możliwość przechowywania wszystkich swoich dokumentów w chmurze.

Jeżeli porównamy usługę z konkurencją - na przykład SkyDrive (limit 100 MB dla plików) - Google Docs wypada całkiem dobrze. Gorzej z darmową przestrzenią. Microsoft na przykład w ramach SkyDrive oferuje do 25 GB miejsca na wirtualnym dysku, Google - tylko 1 GB. Dodatkowo Google ma jedną wadę, czyli niewygodną synchronizację danych. Podczas gdy SkyDrive, Dropbox czy SpiderOak oferują programy umożliwiające łatwe przesyłanie wielu danych, Google preferuje nadal tradycyjne dodawanie plików. Dobrym pomysłem ze strony firmy z Mountain View byłoby wprowadzenie rozwiązań ułatwiających przesyłanie plików. Zwłaszcza, że konkurencja nie śpi. Microsoft na przykład zapowiedział wprowadzenie SkyDrive w HTML5, co ma ułatwić dostęp do danych w chmurze z poziomu urządzeń mobilnych (zwłaszcza smarfonów z Windows Phone 7).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także