Google Docs z oknem podglądu, Docs.com z polskim słownikiem

Google Docs z oknem podglądu, Docs.com z polskim słownikiem

19.01.2011 12:25, aktualizacja: 19.01.2011 12:59

Dokumenty Google niedługo zostaną wzbogacone między innymi o podgląd plików. Z kolei w Docs.com Microsoftu pojawiła się funkcja sprawdzania polskiej pisowni.

Do informacji na temat planowanych zmian w Google Docs dotarł blog Google Operating System. Wkrótce w pakiecie webowym będziemy mogli skorzystać z rozszerzonego podglądu plików, a także... odtwarzacza audio. Za jego pomocą użytkownicy aplikacji będą mogli dodawać do dokumentów pliki muzyczne. To kolejny krok firmy Google w stronę usługi umożliwiającej przechowywanie online nie tylko dokumentów, ale również multimediów. Wcześniej firma wprowadziła możliwość dodawania i oglądania wideo w Google Docs. Oprócz odsłuchu audio pojawią się takie funkcje jak tworzenie list odtwarzania czy grupowanie wielu katalogów w zbiory.

Podczas gdy Google planuje aktualizację swojego pakietu, zmiany pojawiły się już w konkurencyjnym dla Google Docs narzędziu - Docs.com Microsoftu. Najważniejsza nowość to wprowadzenie sprawdzania pisowni dla kolejnych języków, w tym polskiego. Informację o zmianach w aplikacji podał Andrzej Turski na blogu Docs.com. Jak czytamy w jego wpisie, oprócz nowych słowników poprawiono także stabilność aplikacji. Obecnie pakiet biurowy Microsoftu umożliwia sprawdzanie pisowni dla 30 języków. Docs.com od października zeszłego roku jest zintegrowany z Facebookiem.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)