Google dodaje nowe funkcje do Gmaila

Google dodaje nowe funkcje do Gmaila

25.02.2010 12:48, aktualizacja: 26.02.2010 14:27

Aż 6 nowych funkcji, dotychczas dostępnych jedynie w laboratoriach Google, będzie wprowadzonych dla użytkowników poczty Gmail. Wśród nich podgląd filmów YouTube i automatyczna odpowiedź na e-maile.

Google postanowił wprowadzić do Gmaila najpopularniejsze funkcje testowane w Google Labs. W sumie użytkownicy poczty mogli sprawdzać aż 60 proponowanych rozwiązań. Tylko 6 spośród nich zyskało uznanie w oczach firmy Google. Pierwsza z nich to podpowiedzi podczas wyszukiwania haseł lub e-maili. Funkcja ta będzie dostępna na razie tylko dla anglojęzycznych użytkowników poczty. W Gmailu pojawi się też narzędzie do wykrywania brakujących dodatków. Jeśli w treści e-maila znajdzie się fraza informująca o załączniku, natomiast jego samego nie będzie - Gmail poinformuje nas o tym.

W poczcie pojawi się także odtwarzacz filmików z YouTube. Jeśli w e-mailu znajdzie się link do wideo, nie będzie trzeba otwierać go w osobnej stronie. Kolejna funkcja to automatyczna odpowiedź na wiadomości - przydatna szczególnie podczas urlopu czy wakacji. Użytkownik będzie mógł też wybierać kolory etykiet, przez co dostosowywać wygląd Gmaila do własnych predyspozycji. Etykiety będzie można uruchamiać także za pomocą skrótów klawiszowych.

Google poinformował przy okazji o poprawkach w Gmailu. Dotyczą one m.in. wielkości czcionek, sygnatur czy kontaktów z chatu. Nowe funkcje, które teraz dostępne będą dla wszystkich użytkowników, były testowane przez ponad rok. Z pełną informacją na temat zmian w Gmailu można zapoznać się w anglojęzycznym blogu Google’a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)