Google dodaje wyszukiwanie w Gmailu

Google dodaje wyszukiwanie w Gmailu

01.02.2010 12:13

W Google Labs pojawiła się nowa funkcja związana z kontem pocztowym Gmail. Użytkownik będzie mógł korzystać z wyszukiwarki Google’a bezpośrednio z poziomu konta e-mail.

Zaprezentowana przez Google’a usługa pozwala na korzystanie z wyszukiwarki podczas tworzenia wiadomości. Wyszukiwarka pojawia się w pasku bocznym konta w momencie otwarcia nowego e-maila. Dzięki temu użytkownik może zadać pytanie bez przenoszenia się do strony Google’a. Rezultaty poszukiwań (także linki do stron) mogą być bezpośrednio wklejane do wiadomości albo otwartego okna chatu. Obok okna wyszukiwania pojawił się także nowy przycisk w pasku tworzenia nowego e-maila. Ikona po kliknięciu uruchamia wyszukiwarkę.

Podobna funkcja pojawiła się w zaprezentowanych w kwietniu zeszłego roku opcjonalnych ustawieniach konta Gmail. Nowa usługa nie została jeszcze wprowadzona do oficjalnej wersji Gmaila. Obecnie jest dostępna jedynie w ramach projektu Google Labs. Oznacza to, że użytkownik korzysta z niej na własną odpowiedzialność. Usługę można uruchomić w koncie pocztowym klikając kartę Ustawienia, a następnie Laboratorium.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)