Google Earth 5.2 lepiej współpracuje z GPS

15.06.2010 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google ogłosiła wprowadzenie nowej wersji aplikacji Google Earth 5.2. Producent udostępnił kolejne funkcje w popularnym narzędziu do przeglądania zdjęć satelitarnych.

Google Earth umożliwia wyświetlanie na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej odpowiednio uformowane zdjęcia satelitarne oraz mapę dróg i miast pochodzącą z tych samych zasobów, co Google Maps. W najnowszej wersji programu udostępniono poprawioną wizualizację tras wędrówek górskich, wycieczek rowerowych czy spacerów odbywanych przez użytkownika. Możemy zapoznać się ze wzniesieniami terenu, które napotkamy podczas podróży, a także średnią prędkością z jaką poruszamy się po trasie. Do skorzystania z tej usługi potrzebne jest przenośne urządzenie z GPS, które będzie wysyłać informacje na temat użytkownika. Google Earth zaoferuje również statystyki z przebytej trasy takie jak maksymalna wysokość, jaką osiągnął podróżnik, przebyty dystans itp. Kolejna funkcja to możliwość odtworzenia wędrówki w formie animacji. Google zamieścił na YouTube krótki filmik prezentujący taką możliwość.

Google Earth ma być teraz lepiej zintegrowany z przeglądarką internetową. Pozwoli to na łatwiejszy dostęp do zdjęć, tras podróży albo miejsca pobytu znajomych. Aplikacja umożliwia otwieranie linków bez konieczności osobnego uruchamiania przeglądarki internetowej. Teraz jest ona wbudowana w Google Earth. Zmiany wprowadzono również do Google Earth Pro, płatnej wersji narzędzia. Poprawiono między innymi importowanie GIS, wyświetlanie informacji na temat demografii, działek i ruchu ulicznego w USA.

Google Earth 5.2 można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)