Google Editions jeszcze w tym roku?

01.12.2010 10:06

Zapowiedziany w październiku debiut Google na rynku książek cyfrowych może mieć miejsce jeszcze w tym roku. Google Editions — witryna, za pośrednictwem której będzie można nabyć e-booki bezpośrednio od wydawców lub z innych sklepów — może być dostępna w Stanach Zjednoczonych jeszcze przed końcem grudnia.

Google Editions może być poważną konkurencją dla Amazona lub Apple na rynku książek cyfrowych. Wśród podobnych serwisów Google Editions wyróżnia się opcją „buy anywhere, read anywhere” (kup gdziekolwiek, czytaj gdziekolwiek). Oznacza to, że użytkownicy będą mogli nabyć i czytać książki na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Kupione książki będą przechowywane na serwerach Google, co bywa uznawane za wadę rozwiązania, ponieważ klienci nie będą posiadali własnych kopii kupionych pozycji, które mogliby zapisać na dysku w postaci pliku.

Otwarcie Google Editions planowane było na lato tego roku. Jak powiedziała Jeannie Hornung, reprezentantka firmy, termin został przesunięty ponieważ napotkano wiele trudności i serwis Google Editions „zostanie uruchomiony kiedy będzie gotowy”. Wszystko wskazuje na to, że będzie gotów w ciągu 30 dni. Na razie nie ma informacji na temat partnerów Google Editions.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)