Google Editions już działa, nazywa się Google eBooks

Strona głównaGoogle Editions już działa, nazywa się Google eBooks
06.12.2010 17:40

Dziś w USA została uruchomiona nowa usługa Google — Google eBooks. Usłudze towarzyszy platforma sprzedaży książek o nazwie Google eBookstore, która we wcześniejszych zapowiedziach była znana jako Google Editions.

Korzystając z Google eBooks, czytelnicy mogą odkrywać i kupować książki w księgarni Google eBookstore lub w jednej z niezależnych księgarni partnerskich. Niezależnie od miejsca kupna, książki elektroniczne będą dostępne w tej samej bibliotece online użytkownika.

Korzystając z nowego internetowego czytnika, Google eBooks Web Reader, można łatwo kupować, przechowywać i czytać książki z użyciem przeglądarki internetowej na dowolnym systemie operacyjnym. Dla urządzeń mobilnych działających pod kontrolą systemów Android oraz iOS przygotowane zostały również bezpłatne aplikacje do czytania. Nie ma znaczenia, z jakiego urządzenia w danej chwili korzysta użytkownik, gdyż dzięki przechowywaniu książek w „chmurze” z każdego miejsca ma dostęp do swojej biblioteki.

Na razie usługa dostępna będzie jedynie na terenie USA, ale Google pracuje nad wprowadzeniem Google eBooks w innych krajach w 2011 roku. Więcej informacji na temat działania usługi można znaleźć na blogu firmy, możliwe jest również obejrzenie przykładowej książki.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)