Google Editions już działa, nazywa się Google eBooks

Google Editions już działa, nazywa się Google eBooks

06.12.2010 17:40

Dziś w USA została uruchomiona nowa usługa Google — Google eBooks. Usłudze towarzyszy platforma sprzedaży książek o nazwie Google eBookstore, która we wcześniejszych zapowiedziach była znana jako Google Editions.

Korzystając z Google eBooks, czytelnicy mogą odkrywać i kupować książki w księgarni Google eBookstore lub w jednej z niezależnych księgarni partnerskich. Niezależnie od miejsca kupna, książki elektroniczne będą dostępne w tej samej bibliotece online użytkownika.

Korzystając z nowego internetowego czytnika, Google eBooks Web Reader, można łatwo kupować, przechowywać i czytać książki z użyciem przeglądarki internetowej na dowolnym systemie operacyjnym. Dla urządzeń mobilnych działających pod kontrolą systemów Android oraz iOS przygotowane zostały również bezpłatne aplikacje do czytania. Nie ma znaczenia, z jakiego urządzenia w danej chwili korzysta użytkownik, gdyż dzięki przechowywaniu książek w „chmurze” z każdego miejsca ma dostęp do swojej biblioteki.

Na razie usługa dostępna będzie jedynie na terenie USA, ale Google pracuje nad wprowadzeniem Google eBooks w innych krajach w 2011 roku. Więcej informacji na temat działania usługi można znaleźć na blogu firmy, możliwe jest również obejrzenie przykładowej książki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)