Google Fonts – nowa wersja witryny z setkami darmowych czcionek od Google

Google Fonts – nowa wersja witryny z setkami darmowych czcionek od Google

Google Fonts – nowa wersja witryny z setkami darmowych czcionek od Google
15.06.2016 14:52

Spośród wielu usług i aplikacji Google często zapomina się o niezwykle przydatnej witrynie Google Fonts, z której za darmo mozna pobrać dziesiątki czcionek wykorzystywanych przez korporację całkowicie za darmo. Serwis właśnie został gruntownie przebudowany, z niewątpliwą korzyścią dla użytkowników.

Obraz

Nowa wersja witryny jest minimalistyczna, jak przystało na serwis dotyczący typografii. Niemniej oprócz przejrzystości, Google dostarczyło także wiele narzędzi, które pozwolą z dużą precyzją dopasować wyświetlane na liście czcionki do potrzeb użytkownika czy charakteru projektu.

Obraz

Możliwości witryny są imponujące: już z poziomu strony głównej można dowolnie modyfikować parametry fontu, a także sprawdzić jak będzie się prezentował w konkretnym tekście. Z prawej strony wyświetlany jest z kolei panel, gdzie można dostosować konkretne parametry: grubość, szerokość alfabet czy typ.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Witryna jest dostępna w czterech wersjach kolorystycznych, które pozwalają sprawdzić, jak czcionki będą prezentować się w różnych wariantach. Po wybraniu którejkolwiek z nich możliwe jest stworzenie porównań, automatycznie wyświetlane są także informacje o tym, jak osadzić daną rodzinę na stronie. Wszystkie 804 można pobrać ze strony Google Fonts całkowicie za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)