Google Fonts – nowa wersja witryny z setkami darmowych czcionek od Google

Google Fonts – nowa wersja witryny z setkami darmowych czcionek od Google
15.06.2016 14:52
Google Fonts – nowa wersja witryny z setkami darmowych czcionek od Google

Spośród wielu usług i aplikacji Google często zapomina się o niezwykle przydatnej witrynie Google Fonts, z której za darmo mozna pobrać dziesiątki czcionek wykorzystywanych przez korporację całkowicie za darmo. Serwis właśnie został gruntownie przebudowany, z niewątpliwą korzyścią dla użytkowników.

350178630485370817

Nowa wersja witryny jest minimalistyczna, jak przystało na serwis dotyczący typografii. Niemniej oprócz przejrzystości, Google dostarczyło także wiele narzędzi, które pozwolą z dużą precyzją dopasować wyświetlane na liście czcionki do potrzeb użytkownika czy charakteru projektu.

350178630485501889

Możliwości witryny są imponujące: już z poziomu strony głównej można dowolnie modyfikować parametry fontu, a także sprawdzić jak będzie się prezentował w konkretnym tekście. Z prawej strony wyświetlany jest z kolei panel, gdzie można dostosować konkretne parametry: grubość, szerokość alfabet czy typ.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Witryna jest dostępna w czterech wersjach kolorystycznych, które pozwalają sprawdzić, jak czcionki będą prezentować się w różnych wariantach. Po wybraniu którejkolwiek z nich możliwe jest stworzenie porównań, automatycznie wyświetlane są także informacje o tym, jak osadzić daną rodzinę na stronie. Wszystkie 804 można pobrać ze strony Google Fonts całkowicie za darmo.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)