Google Go: Lekka wyszukiwarka dostępna na całym świecie

Aplikacja Google Go dostępna w Polsce
Aplikacja Google Go dostępna w Polsce

20.08.2019 18:52

Google Go to lżejsza wersja wyszukiwarki Google, przeznaczona dla rynków wschodzących. Aplikacja jest rozwijana od 2017 roku i właśnie została udostępniona na całym świecie. Choć Google Go zajmie na twoim smartfonie jedynie 7 MB, kryje ogromne możliwości.

Google Go została zoptymalizowana do używania w miejscach, gdzie jeszcze nie ma szybkich i stabilnych łączy. Google twierdzi, że przy wyszukiwaniu pobiera nawet 40 proc. danych mniej, niż klasyczna wyszukiwarka. W ustawieniach można włączyć pobieranie prostych wersji stron, by dodatkowo oszczędzać dane. Ponadto aplikacja zapamiętuje zapytania na wypadek utraty połączenia. Wyniki zostaną pokazane, gdy aplikacja ponownie połączy się z internetem.

Google Go szuka, czyta i tłumaczy

Wyszukiwanie to tylko jedna z wielu ciekawych funkcji aplikacji Google Go. To niepozorne narzędzie może też czytać strony na głos, co jest nieocenioną pomocą dla osób niedowidzących i świetnym wyjściem, gdy lepiej nie trzymać smartfona przed nosem.

  • Google Go tłumaczy tekst ze zdjęć
  • Google Go może czytać artykuły na głos
[1/2] Google Go tłumaczy tekst ze zdjęć

Wyszukiwanie może przebiegać tak samo, jak w tradycyjnej aplikacji, ale można też skorzystać z licznych udogodnień. Haseł nie trzeba wpisywać, można używać też wyszukiwania obrazem z aparatu smartfonu i głosem. Google Go została zintegrowana z Google Lens i może w locie tłumaczyć napisy na zdjęciach, a następnie przekazywać je jako hasła do wyszukiwarki. Nie zabrakło funkcji „Discover”, która zaproponuje najciekawsze artykuły i aktualne wiadomości.

Dodatkowo Google Go ułatwia znalezienie okolicznościowych grafik i GIF-ów.

Aplikacja Google Go jest dostępna dla smartfonów z Androidem 5 lub nowszym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)