Google Goggles pomoże rozpoznać zabytki podczas wakacji

Google Goggles pomoże rozpoznać zabytki podczas wakacji

15.09.2011 17:21

Problemy z rozpoznaniem słynnego obrazu w galerii? A może zapomnieliśmy nazwę oglądanego pomnika? Z pomocą przyjdzie zaktualizowany Google Goggles dla Androida.

Google zaktualizował do wersji 1.6 aplikację Goggles, narzędzia wyszukującego informacje na podstawie zdjęć wykonanych aparatem wbudowanym w urządzenie przenośne. W ten sposób można znaleźć wiadomości na przykład o albumie sfotografowanym w sklepie, książce czy obrazie w muzeum. Goggles obsługuje również niektóre kody kreskowe produktów. W najnowszej wersji programu wprowadzono ułatwienia dla turystów i osób zainteresowanych zwiedzaniem. Goggles na podstawie wykonanego zdjęcia podpowie nam, czy oglądamy właśnie wieżę Eiffla, czy też może jest to kolumna Zygmunta. Informacjami na temat obejrzanych zabytków możemy podzielić się ze znajomymi.

Oprócz konkretnych dzieł sztuki czy zabytków możemy też fotografować wybrany obszar, Goggles natomiast postara się odnaleźć na nim interesujące miejsca lub obiekty. Podobną funkcję do Goggles rozwija od niedawna także Nokia. W lipcu fińska firma zaprezentowała Live View - aplikację, która współpracując z kamerą wideo automatycznie wyszukuje informacje o ciekawych miejscach. Google Goggles można pobrać z e-sklepu dla Androida w wersji minimum 2.1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)