Google Goggles w sklepie App Store

06.10.2010 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google dodała nową funkcję do swojej aplikacji Google Mobile App. To możliwość korzystania z Goggles, narzędzia do rozpoznawania zdjęć.

Niecały rok temu Google uruchomił usługę Goggles, która ma zmienić sposób wyszukiwania grafik w Internecie. Na podstawie podanego przez użytkownika zdjęcia narzędzie wyszukuje podobne grafiki i przekazuje informacje na ich temat. W ten sposób można znaleźć wiadomości na przykład o albumie sfotografowanym w sklepie, książce czy obrazie w muzeum. Goggles obsługuje również niektóre kody kreskowe produktów. Funkcję wprowadzono początkowo tylko dla smartfonów z systemem Android. Teraz trafiła również do sklepu App Store.

Aplikacja dostępna jest za darmo w ramach Google Mobile App. Pozwala na wyszukiwanie informacji nie tylko na podstawie grafik, ale także tekstu czy komend głosowych. Za pomocą geolokalizacji można uzyskać wiadomości o najbliższych punktach, gdzie dostępny jest poszukiwany przez nas produkt. Dodatkowe funkcje to przeglądanie historii wyszukiwań, podpowiedzi zapytań czy przeglądanie kontaktów. Klip wideo prezentujący możliwości Google Goggles można obejrzeć na stronach serwisu YouTube.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)