Google goni Apple'a. Sklep Play pokaże, co aplikacje robią z twoimi danymi

Google goni Apple'a. Sklep Play pokaże, co aplikacje robią z twoimi danymi29.07.2021 14:07
Google wprowadzi nową funkcję do Sklepu Play
Google wprowadzi nową funkcję do Sklepu Play
Źródło zdjęć: © WP

Google Sklep Play, podobnie jak robi to już dziś App Store, pokaże użytkownikom Androida, jak aplikacje dbają o ich dane. Jeszcze przed pobraniem programu, zainteresowany ma się dowiedzieć, w jaki sposób twórcy zatroszczą się o jego prywatność.

Google Sklep Play zacznie w przyszłym roku wyświetlać informacje o sposobie zarządzania danymi użytkownika Androida przez konkretne aplikacje - podaje Cnet. W praktyce ma to być szansa na wygodne zapoznanie się ze sposobem gromadzenia i przetwarzania danych jeszcze przed pobraniem wybranej aplikacji.

Ten pomysł może brzmieć znajomo, bo zaledwie kilka miesięcy temu podobna zmiana została wprowadzona w App Store z aplikacjami na iOS-a. Nim tamtejsze "etykiety prywatności" wdrożono, trwały spekulacje, że może to odmienić rynek reklamy, bo użytkownicy zaczną dużo bardziej sceptycznie podchodzić do bezpieczeństwa niektórych aplikacji.

Twórcy aplikacji na Androida mają zyskać możliwość wgrywania informacji o bezpieczeństwie swoich programów w październiku tego roku. Wszyscy muszą je dodać do Sklepu Play maksymalnie do kwietnia 2022 roku. Ciekawe, czy taka konieczność wpłynie także na obecność szkodliwych aplikacji w Sklepie Play, które dzisiaj nie zawsze są wykrywane przez zabezpieczenia Play Protect.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)