Google goni Apple'a. Sklep Play pokaże, co aplikacje robią z twoimi danymi

Strona głównaGoogle goni Apple'a. Sklep Play pokaże, co aplikacje robią z twoimi danymi
29.07.2021 14:07
Google wprowadzi nową funkcję do Sklepu Play
Google wprowadzi nową funkcję do Sklepu Play
Źródło zdjęć: © WP

Google Sklep Play, podobnie jak robi to już dziś App Store, pokaże użytkownikom Androida, jak aplikacje dbają o ich dane. Jeszcze przed pobraniem programu, zainteresowany ma się dowiedzieć, w jaki sposób twórcy zatroszczą się o jego prywatność.

Google Sklep Play zacznie w przyszłym roku wyświetlać informacje o sposobie zarządzania danymi użytkownika Androida przez konkretne aplikacje - podaje Cnet. W praktyce ma to być szansa na wygodne zapoznanie się ze sposobem gromadzenia i przetwarzania danych jeszcze przed pobraniem wybranej aplikacji.

Ten pomysł może brzmieć znajomo, bo zaledwie kilka miesięcy temu podobna zmiana została wprowadzona w App Store z aplikacjami na iOS-a. Nim tamtejsze "etykiety prywatności" wdrożono, trwały spekulacje, że może to odmienić rynek reklamy, bo użytkownicy zaczną dużo bardziej sceptycznie podchodzić do bezpieczeństwa niektórych aplikacji.

Znane aplikacje Google'a wciąż bez etykiet o prywatności w App Store
Znane aplikacje Google'a wciąż bez etykiet o prywatności w App Store

Twórcy aplikacji na Androida mają zyskać możliwość wgrywania informacji o bezpieczeństwie swoich programów w październiku tego roku. Wszyscy muszą je dodać do Sklepu Play maksymalnie do kwietnia 2022 roku. Ciekawe, czy taka konieczność wpłynie także na obecność szkodliwych aplikacji w Sklepie Play, które dzisiaj nie zawsze są wykrywane przez zabezpieczenia Play Protect.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (16)