Google Helpouts — pomoc na odległość

Marcin Paterek

21.08.2013 13:01, aktual.: 21.08.2013 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Boli cię brzuch? Jeśli nie jest to niestrawność, pewnie masz raka. Te i wiele innych, złotych rad czytają każdego dnia ludzie, którzy zamiast lekarza proszą o pomoc Wujka Google. Rzecz nie dotyczy tylko medycyny, bo w Internecie szukamy porad na temat chyba wszystkich już spraw. I wygląda na to, że koncern wreszcie zauważył, jak wielkim zaufaniem jest darzony pod tym względem. By sprostać oczekiwaniom, Google po cichu uruchomiło Helpouts — usługę, której celem jest niesienie pomocy we wszystkich aspektach życia.

Obraz

Póki co usługa nie działa, za to jest już dostępna jej strona internetowa. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, w czym dokładnie chce nam pomóc Google. Zaproponowane przez koncern kategorie to: „dom i ogród”, „komputery i elektronika”, „konsultacje medyczne”, „odżywianie i kondycja”, „moda i uroda”, „sztuka i muzyka” oraz „gotowanie i edukacja”. Osoby, które zdecydują się na taką pomoc, nie będą skazane na wiedzę dostępną w Sieci — zamiast udawać wszechwiedzącego, Google postawiło na współpracę z ekspertami, którzy zgłoszą się do programu. Nie każdy będzie mógł wziąć w nim udział, bo koncern prosi, by udokumentować swoją wiedzę w postaci zdobytych certyfikatów, ukończonych szkoleń czy doświadczenia zawodowego. Szczególnej kontroli będą poddawane osoby udzielające porad medycznych — w ich przypadku Google będzie weryfikować podane numery licencji uprawniających do wykonywania zawodu. Dodatkowo każdy potencjalny ekspert będzie musiał przejść przez sito wideorozmów kwalifikacyjnych.

Osoby, które ostatecznie zostaną włączone do programu, będą mogły samodzielnie zdecydować, czy ich porady są płatne (za minutę lub sesję). Jeśli tak, transakcja będzie się odbywać za pośrednictwem Portfela Google, a 20 proc. kwoty trafi do kieszeni koncernu na rzecz rozwoju projektu i utrzymania infrastruktury. Internauta niezadowolony z płatnej porady będzie mógł ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów.

W dobrychprogramach nie mamy ekspertów z aż tylu dziedzin życia, ale w przypadku problemów z oprogramowaniem, wirusami lub odzyskaniem danych możecie śmiało skorzystać z bezpłatnego Netfixa ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)