Google Home Hub: nowy inteligentny głośnik z dużym ekranem sam rozpozna użytkownika

Google Home Hub: nowy inteligentny głośnik z dużym ekranem sam rozpozna użytkownika

Google Home Hub: nowy inteligentny głośnik z dużym ekranem sam rozpozna użytkownika
Oskar Ziomek
09.10.2018 17:45, aktualizacja: 09.10.2018 20:58

Do rodziny urządzeń wyposażonych w głosowego asystenta Google dołącza Google Home Hub. To nowy głośnik wyposażony w spory ekran, który ma być świetnym dodatkiem do każdego pomieszczenia w domu. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą komend głosowych. Co ciekawe, Home Hub jest w stanie automatycznie rozpoznawać, który członek rodziny do niego mówi i zależnie od rozpoznanej postaci, personalizować działanie.

Wystarczy więc przywitać się ze sprzętem, aby uzyskać informacje o pogodzie, nadchodzących wydarzeniach w kalendarzu, czy zalecanej drodze do pracy z uwagi na narastające korki. Naturalnie informacje te będą zależne od tego, kto o nie poprosi. Głosowa obsługa ma być kluczem do wygodnego korzystania z urządzenia w każdej sytuacji, a przykładem może być uzyskiwanie pomocy związanej z przepisami kulinarnym podczas gotowania, kiedy trudno znaleźć wolną rękę do obsługiwania ekranu.

Obraz

Ciekawą funkcją w Home Hub jest nowy podgląd Home View. To niewielka belka wyświetlana na ekranie, która pozwala łatwo kontrolować wszystkie elementy smart domu, takie jak temperaturę czy oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach. Obsługiwanych jest ponad 200 milionów urządzeń znanych producentów, które (jak sugeruje Google), wielu klientów ma zapewne już teraz w domu. Analogicznie można od teraz korzystać z nowej aplikacji, która jest z kolei dostępna na smartfony.

Obraz

Google Home Hub to także świetny sposób na prezentację zdjęć wprost z Google Photo. Producent zwraca przy tym uwagę, że na ekran trafią tylko udane fotografie. W usuwaniu tych zamazanych czy w inny sposób nieudanych pomoże oczywiście sztuczna inteligencja.

Co ciekawe, Home Hub nie został wyposażony w kamerę, która mogłaby umożliwić wykorzystywanie go do rozmów wideo, ale jest to zabieg celowy. Google wyraźnie zaznacza, że chce, aby z urządzenia korzystać swobodnie wszędzie, w tym w sypialniach. Brak zainstalowanej kamery ma być dla użytkowników gwarancją, że ich prywatność jest szanowana. Głośnik Google Home Hub jest już teraz dostępny w przedsprzedaży w cenie 149 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)