Google i Dell wprowadzą Chromebooki i linuxowe aplikacje do firm

Google i Dell wprowadzą Chromebooki i linuxowe aplikacje do firm

Google i Dell wprowadzą Chromebooki i linuxowe aplikacje do firm
Google i Dell wprowadzą Chromebooki i linuxowe aplikacje do firm
26.08.2019 15:00

Google i Dell łączą siły przy tworzeniu Chromebooków dla biznesu. Dell zaprezentował właśnie swoje nowe biurowe Chromebooki. Ponadto Chrome OS daje możliwość centralnego zarządzania linuxowymi kontenerami, co otwiera drogę aplikacjom z Linuxa do szkół i biur.

Twój nowy służbowy laptop może być Chromebookiem

Google i Dell chcą przejąć kawałek rynku, na którym obecnie dominuje Microsoft. Dell zaprezentował przeznaczone dla firm modele Dell Latitude 5400 Chromebook Enterprise i Dell Latitude 5300 2-in-1 Chromebook Enterprise. Z daleka można je pomylić z Latitude 5400 i 5300, ale dostały typowe dla systemu Chrome OS klawiatury.

Oba komputery mają ekrany Full HD, procesory Intel Core i7 8. generacji (właśnie została zaprezentowana 10. gen.), dyski SSD klasy enterprise o pojemności do 1 TB i do 32 GB RAM-u. Będą też dostępne warianty z modemem LTE.

Chromebook Enterprise to przede wszystkim oprogramowanie. Firmy mogą korzystać z konsoli Google Admin dla systemu Chrome OS, by stworzyć zarządzane centralnie środowisko pracy z G Suite i innymi rozwiązaniami dla biznesu. Chromebooki będą też widoczne w Dell Unified Workspace, są objęte ochroną Dell ProSupport.

Dell Latitude Chromebook Enterprise będą dostępne od wtorku, ceny zaczną się od 699 dolarów za model 5400 i 819 za 5300 2-in-1.

Linuxowe kontenery są coraz lepsze

Częścią zarządzanego centralnie środowiska są linuxowe kontenery, umożliwiające uruchamianie natywnych aplikacji na Chromebookach. Administratorzy w firmach i instytucjach edukacyjnych będą mogli zapewnić dostęp do narzędzi dla programistów i programów użytkowych. Choć przyspieszenie sprzętowe grafiki wciąż kuleje, nic nie stoi na przeszkodzie, by uruchamiać na biznesowych Chromebookach Android Studio czy GIMP-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)