Google i ESET będą walczyć z fałszywymi aplikacjami w Google Play

Google i ESET będą walczyć z fałszywymi aplikacjami w Google Play
Google i ESET będą walczyć z fałszywymi aplikacjami w Google Play

07.11.2019 09:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google i ESET będą wspólnie walczyć ze szkodliwymi aplikacjami w sklepie Google Play. Google uruchomił program App Defense Alliance, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa aplikacji. Do sojuszu przystąpiło trzech producentów oprogramowania antywirusowego: ESET, Lookout i Zimperium.

Dzięki tej współpracy szkodliwe aplikacje nie trafią do Google Play. Potencjalne zagrożenia będą identyfikowane jeszcze przed publikacją. Partnerzy firmy Google dostaną bezpośredni dostęp do systemu Google Play Protect, w ramach którego będzie możliwa wymiana informacji o zagrożeniach, próbek i definicji.

Rola użytkowników Androida w zabezpieczeniu Google Play także zostanie zwiększona. Każdy będzie mógł zgłosić aplikację jako szkodliwą. Informacja o tym zostanie wysłana bezpośrednio do App Defense Alliance, gdzie specjaliści zajmą się analizą aplikacji.

– Jako partnerów naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w Google Play, szybkie znajdowanie potencjalnie szkodliwych aplikacji i zatrzymanie ich przed publikacją. […] Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co nasze zespoły są w stanie wspólnie osiągnąć – zapowiedział Dave Kleidenmacher, szef ds. bezpieczeństwa i prywatności Androida w Google.

ESET od lat współpracuje z Google

Eksperci bezpieczeństwa z ESET od lat pomagają identyfikować wyrafinowane zagrożenia, atakujące urządzenia mobilne z systemem Android. Ostatnie statystyki Lukasa Stefanko, analityka zagrożeń w ESET, potwierdzają wkład tego producenta rozwiązań antywirusowych w walkę z zagrożeniami mobilnymi. Tylko we wrześniu Stefanko wykrył ponad 170 złośliwych aplikacji, które miały prawie 336 milionów instalacji.

Ponadto, warto przypomnieć, że niespełna 2 lata temu ESET zaczął wspierać Google Chrome Cleanup – funkcję przeglądarki, która ostrzega użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami znajdującymi się na odwiedzonych stronach oraz umożliwia ich usunięcie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)