Google i ESET będą walczyć z fałszywymi aplikacjami w Google Play

Google i ESET będą walczyć z fałszywymi aplikacjami w Google Play
07.11.2019 09:42
Google i ESET będą walczyć z fałszywymi aplikacjami w Google Play
Google i ESET będą walczyć z fałszywymi aplikacjami w Google Play

Google i ESET będą wspólnie walczyć ze szkodliwymi aplikacjami w sklepie Google Play. Google uruchomił program App Defense Alliance, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa aplikacji. Do sojuszu przystąpiło trzech producentów oprogramowania antywirusowego: ESET, Lookout i Zimperium.

Dzięki tej współpracy szkodliwe aplikacje nie trafią do Google Play. Potencjalne zagrożenia będą identyfikowane jeszcze przed publikacją. Partnerzy firmy Google dostaną bezpośredni dostęp do systemu Google Play Protect, w ramach którego będzie możliwa wymiana informacji o zagrożeniach, próbek i definicji.

Rola użytkowników Androida w zabezpieczeniu Google Play także zostanie zwiększona. Każdy będzie mógł zgłosić aplikację jako szkodliwą. Informacja o tym zostanie wysłana bezpośrednio do App Defense Alliance, gdzie specjaliści zajmą się analizą aplikacji.

– Jako partnerów naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w Google Play, szybkie znajdowanie potencjalnie szkodliwych aplikacji i zatrzymanie ich przed publikacją. […] Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co nasze zespoły są w stanie wspólnie osiągnąć – zapowiedział Dave Kleidenmacher, szef ds. bezpieczeństwa i prywatności Androida w Google.

ESET od lat współpracuje z Google

Eksperci bezpieczeństwa z ESET od lat pomagają identyfikować wyrafinowane zagrożenia, atakujące urządzenia mobilne z systemem Android. Ostatnie statystyki Lukasa Stefanko, analityka zagrożeń w ESET, potwierdzają wkład tego producenta rozwiązań antywirusowych w walkę z zagrożeniami mobilnymi. Tylko we wrześniu Stefanko wykrył ponad 170 złośliwych aplikacji, które miały prawie 336 milionów instalacji.

Ponadto, warto przypomnieć, że niespełna 2 lata temu ESET zaczął wspierać Google Chrome Cleanup – funkcję przeglądarki, która ostrzega użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami znajdującymi się na odwiedzonych stronach oraz umożliwia ich usunięcie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)