Google i Mozilla ułatwią komunikowanie się aplikacji webowych

Google i Mozilla ułatwią komunikowanie się aplikacji webowych

05.08.2011 13:44, aktualizacja: 05.08.2011 14:39

Wspólny projekt Mozilli i Google’a ma na celu ułatwienie komunikowania się między poszczególnymi aplikacjami z poziomu przeglądarki internetowej.

Projekt Web Intents to rozwiązanie, które ma za zadanie ułatwić integrację między aplikacjami webowymi i różnego rodzaju usługami, które udostępniają otwarty API. Umożliwia ono komunikowanie się między poszczególnymi programami na sposób znany z Androida. W systemie firmy Google wygląda to tak, że instalując na przykład nową aplikację do obróbki grafiki, domyślny program Gallery nie musi o niej „wiedzieć”. Nie jest więc wymagany żaden specjalny API, który zintegrowałby ze sobą obie usługi. Podobnie rozwiązanie ma oferować Web Intents w przypadku aplikacji webowych.

Projekt Web Intents rozpoczęła Mozilla, teraz zaś dołącza do niego Google, który chce wprowadzić rozwiązanie do swojej przeglądarki, a także systemu Chrome OS. Co więcej, z Web Intents będzie można korzystać także w innych przeglądarkach (Firefox, Internet Explorer, Safari czy Opera). Prace nad nowym rozwiązaniem cały czas trwają, już jednak udostępniono prosty API, a także kilka przykładów na zastosowanie Web Intents. Na specjalnej stronie możemy przetestować proste dzielenie się linkami, skracanie adresów internetowych czy integrację i pobieranie grafik z innych serwisów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)