Google I/O 2019: 3D w Google Search, tłumaczenia w Google Lens

Google I/O 2019: 3D w Google Search, tłumaczenia w Google Lens

Google I/O 2019: 3D w Google Search, tłumaczenia w Google Lens
Google I/O 2019: 3D w Google Search, tłumaczenia w Google Lens
07.05.2019 19:13, aktualizacja: 02.10.2020 10:04

Konferencja Google I/O w Mountain View ruszyła pełną parą. Firma Google znacząco zmienia profil działania. Nie jest już firmą znajdującą dla nas odpowiedzi. Teraz jest firmą pomagającą nam zrobić to, czego potrzebujemy – znaleźć drogę, szybko napisać e-mail, uchwycić najważniejsze momenty z życia czy znaleźć interesujące nas informacje.

By było to jeszcze ciekawsze, Google zamierza połączyć wyszukiwarkę i zgromadzony ogrom informacji z aparatem, grafiką 3D i rozszerzoną rzeczywitością. Podczas nauki anatomii będziemy mogli położyć sobie na biurku wirtualny fragment szkieletu.

Obraz

Robiąc zakupy, będziemy mogli obejrzeć buty z każdej strony i położyć obok naszych prawdziwych ubrań. Chcecie dowiedzieć się więcej o rekinach? Możecie zobaczyć model z bliska w swoim pokoju, porównać jego rozmiar do rozmiaru mebli i obejrzeć jak się rusza. Takie doświadczenie daje więcej, niż czytanie o rekinach.

Obraz

Popularność Google Lens rośnie, a wraz z nią możliwości aplikacji. W restauracji aplikacja wskaże najpopularniejsze dania, a na koniec pomoże podliczyć rachunek i podzielić go między znajomymi. Jeśli czytacie magazyny kulinarne, możecie w rozszerzonej rzeczywistości obejrzeć animowany przepis przygotowywania potrawy. Takie dodatkowe atrakcje przygotowują partnerzy Google'a.

Obraz

Google Lens doczekał się też świetnego tłumaczenia na żywo i możliwości czytania tekstu na głos, także w obcych językach. Aplikacja świetnie sprawdzi się w rekach podróżujących i wielu osób, które z różnych powodów mają problemy z czytaniem. Wystarczy skierować obiektyw aparatu w kierunku tekstu, który zostanie na żywo przetłumaczony lub odczytany na głos przez symulator głosu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Google Lens będzie tłumaczył między 15 językami, a przy tym aplikacja jest malutka – ruszy nawet na telefonach za 30 dolarów. W krajach rozwijających się ta aplikacja może zmienić życie wielu ludzi. Języka polskiego na razie nie ma na liście, ale to tylko kwestia czasu.

Google I/O możecie śledzić, oglądając transmisje z prezentacji i wykładów lub zaglądając na nasz blog na żywo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)