Google Instant od dziś także po polsku

29.09.2010 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google rozpoczęła dzisiaj wprowadzanie usługi Google Instant dla polskiej wersji wyszukiwarki. To znacznie wcześniej, niż przypuszczano.

O wprowadzeniu Google Instant, czyli wyszukiwania w trakcie podawania zapytań, poinformowano na blogu firmy. Usługa jest właśnie wdrażana w polskiej wersji wyszukiwarki, co ma potrwać około 48 godzin. Dostępna będzie dla zalogowanych użytkowników. Początkowo przypuszczano, że wprowadzenie Google Instant na szerszą skalę zajmie kilka miesięcy. Prace potrwały najwyraźniej znacznie krócej, minęły bowiem ledwie 3 tygodnie od premiery usługi. Pierwotnie dostępna była ona tylko dla użytkowników z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Rosji.

Google Instant jest mechanizmem przyspieszającym wyszukiwanie - jego zadaniem jest nie tylko dynamiczne aktualizowanie wyników wyszukiwania, lecz również przewidywanie, czego szukamy. Dzięki działaniu specjalnego algorytmu wyszukiwarka może poprawnie odpowiedzieć na nasze zapytanie, nim je w pełni wpiszemy. Usługa dostępna jest dla przeglądarek internetowych Chrome 5 i 6, Firefox 3.x, Safari 5 (w systemie Mac OS X) i Internet Explorer 8. Obecnie jest w fazie testowej, stąd też nie posiada wszystkich funkcji, które dostępne były we wcześniejszej wersji wyszukiwarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)