Google inwestuje 10 miliardów w Indiach. Sundar Pichai będzie wspierać Hindusów

Sundar Pichai obiecuje wspierać Indie /fot. GettyImages
Sundar Pichai obiecuje wspierać Indie /fot. GettyImages
Arkadiusz Stando

14.07.2020 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sundar Pichari, CEO Google, poinformował o planach ogromnej inwestycji. Podczas corocznej konferencji Google For India zdradził, że planuje zainwestować 10 miliardów dolarów w rozwój szeroko dostępnego i taniego połączenia internetowego w jego ojczystym kraju.

Indie otrzymają ogromny zastrzyk gotówki na rozwój technologiczny, dzięki projektowi "The Google For India Digitalization Fund". Inwestycja ma koncentrować się na zapewnieniu przystępnego dostępu do informacji każdemu Hindusowi, przede wszystkim w ich własnym języku. Google chce pomóc tworzyć produkty i usługi odpowiadające potrzebom mieszkańców Indii, a także wspomagać transformację cyfrową obecnie istniejących tam przedsiębiorstw.

Google wykłada 10 miliardów dolarów na rozwój technologiczny w Indiach

Wśród planach inwestycji mówi się także o rozwoju i wdrażaniu sztucznej inteligencji. Szef Google zapowiada pomoc obszarom takim jak zdrowie, edukacja i rolnictwo. "Cyfrowa podróż Indii jest jeszcze daleka od ukończenia. Mamy wiele do zrobienia, aby uczynić internet przystępnym i użytecznym dla miliarda Hindusów" - mówił Sundar Pichai.

Google For India 2020 Highlights

W Indiach mieszka około 1,5 miliarda ludzi (1,35 mld w 2018 roku). Z dostępu do internetu korzysta zaledwie połowa mieszkańców tego państwa. Potencjalny rozwój pod tym względem obiecuje więc spore zyski. I już w ciągu ostatnich 15 lat w tym kraju swoje miliardy dolarów zostawił nie tylko Google, ale też Facebook, Netflix czy Twitter.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)